آملی‌لاریجانی: ما در ایران زندانی سیاسی نداریم

۱,۷۳۷
۰
۰
سه شنبه, ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۲۵

مجله دلگرم : صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه گفت: ما محکومی با عنوان «زندانی سیاسی» نداریم. اگر کسی اقدامی علیه امنیت مرتکب شده است، عنوان مجرمانه مستقلی دارد که باید به آن رسیدگی شود. جرم سیاسی نیز در قانون تعریف شده و رسیدگی به آن هم ساز و کارهای قانونی خود را دارد اما در حال حاضر چنین محکومانی نداریم.

آملی لاریجانی، در جلسه مسئولان عالی قضایی ، اظهار داشت : ما منکر برخی بی عدالتی ها و کاستیها نیستیم اما در کنار این کاستیها، باید خدماتی را هم که ارائه شده ببینیم. متاسفانه عده ای در داخل نیز خواسته یا ناخواسته، همسو با اهداف دشمنان اقدام به سیاه نمایی می کنند و این بزرگترین جفا به ملت بزرگ ایران است.

نقد در جمهوری اسلامی جرم نیست

آملی لاریجانی افزود: متاسفانه برخی از افرادی که حتی در دستگاههای اجرایی هم سمت دارند، گفته اند این عفو شامل منتقدان هم بشود.گویی القاء می کنند کسانی به خاطر نقد صرف، در زندانند.

این چه دروغ بزرگی است؟ مگر امروز کسی که نقدی داشته به خاطر انتقادش در زندان است؟ دستگاه قضایی هیچگاه به صرف نقد، کسی را تحت تعقیب قرار نداده است.

این اظهارات ناشی از عدم توجه برخی به این نکته است که افترا و توهین با انتقاد تفاوت دارد و این تفاوت را نیز قانونگذار قائل شده است. به صراحت می گوییم که نقد به هیچ عنوان در جمهوری اسلامی جرم نیست.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • زندانی سیاسی
  • آملی لاریجانی

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter