بازگشایی زاینده رود : جاری شدن آب در زاینده رود ۸ بهمن ۹۷

۲,۳۰۵
۲
۰
شنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۷:۰۵

مجله دلگرم : زاینده رود اصفهان که سالهاست خشک است ، 8 بهمن 97 به منظور کشت پاییزه 98 کشاورزان بازگشایی خواهد شد ! این جاری بودن آب در زاینده رود 48 ساعت بعد از رهاسازی به اصفهان خواهد رسید یعنی 10 بهمن مردم اصفهان شاهد جاری شدن آب در زیر پل ها خواهند بود . اما این اتفاق خوب ، تنها 20 روز طول خواهد کشید و بعد از 20 روز همان آش خواهد بود و همان کاسه ....

حسن ساسانی معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در خصوص زمان دقیق بازگشایی زاینده‌رود، اظهار کرد: با توجه به جلسه صبح امروز (شنبه) ششم بهمن ماه که با حضور کمیته 15 نفره کشاورزان و جهادکشاورزی برگزار شد، مقرر شد بامداد هشتم بهمن ماه خروجی سد زاینده‌رود برای کشت پاییزه کشاورزان اصفهان افزایش یابد.

وی ادامه داد: حجم خروجی آب از سد برای کشت پاییزه کشاورزان شرق و غرب اصفهان به مدت حداکثر 20 روز در زاینده‌رود جریان خواهد داشت.

حجم کنونی سد زاینده رود چقدر است ؟

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به حجم کنونی سد زاینده‌رود، گفت: در حال حاضر ذخیره سد زاینده‌رود 190 میلیون مترمکعب است که ورودی سد 25 و خروجی 8.5 مترمکعب برثانیه است.

وی افزود: با توجه به خشکی 18 ماهه زاینده‌رود پیش‌بینی می‌شود آب تا حدود 48 ساعت بعد از رهاسازی آب از سد به اصفهان برسد.

ساسانی در خصوص برخی خاک‌برداری در بستر زاینده‌رود، گفت: صنف کشاورزان اصفهان برای تسطیح بستر زاینده‌رود جهت حرکت روانِ آب برای رسیدن به کشاورزان شرق اصفهان در حال انجام است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(2 امتیاز , میانگین: 1.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم