دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۰ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۱۴ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۰۱ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
آیا صنعت خودروسازی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد ؟
0
شنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۲۷
خصوصی سازی خودروسازی انجام خواهد شد /بازار ملتهب و پر نوسان خودروسازی امروزه سر و صدای زیادی به پا کرده ، از افزایش بی رویه قیمت ها تا برکناری مدیرعامل یکی از شرکتهای خودروسازی باعث شده تا مسئولین درگیره مسئله پیچیده خودروسازی شوند. به طوری که امروز…

مجله دلگرم : بازار ملتهب و پر نوسان خودروسازی امروزه سر و صدای زیادی به پا کرده ، از افزایش بی رویه قیمت ها تا برکناری مدیرعامل یکی از شرکتهای خودروسازی باعث شده تا مسئولین درگیره مسئله پیچیده خودروسازی شوند. به طوری که امروز نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامى خبر از خصوصی شدن خودروسازی داد

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامى گفت: تا سه سال آینده خودروسازی در کشور به بخش خصوصی واگذار می‌شود.

فریدون احمدی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: طی مصوبه‌ای که در روزهای اخیر در کمیسیون صنایع مجلس مطرح شد سالانه 5 درصد از عوارض واردات خودرو کاسته شود.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامى با اشاره به اینکه قرار است تا سه سال آینده خودروسازی در کشور از اختیار دولت خارج شده و به بخش خصوصی واگذار شود، بیان کرد: با این اقدام دولت در جایگاه اصلی و حقیقی خود یعنی نظارت قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه به شخصه نسبت به خصوصی‌سازی خودروسازی در کشور خوشبین نیست، عنوان کرد: مشابه این تصمیمات در کشور زیاد بوده که اجرایی نشده است، اما باید تلاش کرد این قانون به مرحله اجرا برسد.

ممنوعیت واردات خودرو

احمدی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی کشور واردات خودرو ممنوع است، بیان کرد: ممنوعیت نظام واردات خودرو موجب بهم زدن نظام بازار، ایجاد انحصار و عدم امکان رقابت می‌شود.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامى خاطر نشان کرد: انحصاری شدن بازار موجب مظلوم واقع شدن کیفیت می‌شود هر چند در این میان باید گفت در مورد صنعت خودروی کشور راهی به جز حمایت دولت وجود نداشت.

وی با اشاره به اینکه اصلی‌ترین مشکل کشور ریشه در عدم حاکمیت قانون با کیفیت در کشور است، اظهار کرد: بخش عمده این موضوع به مجلس مربوط است و مسؤولیت این قوه سنگین‌تر است اما سایر قوا نیز در این میان نقش خود را ایفا می‌کنند.

تقسیم‌بندی بودجه ربطی به نمایندگان مجلس ندارد

احمدی در پاسخ به سؤالی در مورد بودجه گفت: لایحه بودجه و تقسیم‌بندی در اعتبارات ربطی به نمایندگان ندارد و توسط هیأت دولت و رئیس جمهور انجام می‌شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامى با اشاره به اینکه هم‌اکنون بودجه در کمیسیون تلفیق بودجه در دست مطالعه و بررسی است، افزود: پس از ارائه بودجه در صحن علنی مجلس نمایندگان می‌توانند در مورد بودجه استان خود اظهار نظر و رایزنی کنند.

وی در مورد برخی انتقادات نسبت به بودجه استان و کوتاهی نمایندگان در پایین بودن آن بیان کرد: این اظهارنظرها درست نیست، چرا که نمایندگان در تدوین بودجه دخالت نداشته و این اقدام توسط دولت و نمایندگان آنها انجام می‌شود.

احمدی ادامه داد: بودجه استان زنجان متناسب با شرایط استان و شاخص‌های موجود بوده و در مقایسه با سایر استان‌ها نیز دارای جایگاه مناسبی است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter