مستند فائزه هاشمی چیست و چرا توقیف شد ؟

۱,۶۴۴
۰
۰
یکشنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹

مجله دلگرم : مستندی از فائزه هاشمی دختر آیت الله هاشمی رفسنجانی به نام «مثل یک زن» ساخته شده است . اکران این مستند از ۱۵ دی ماه در سینماهای "هنر و تجربه" تهران شروع شده بود اما با دستور وزارت ارشاد به سرعت توقیف شد.

مستند مثل یک زن

این مستند از زندگی فائزه هاشمی ساخته شده است . فائزه هاشمی در مصاحبه‌ای گفته که خیلی‌ها گفته بودند می‌خواهند از زندگی‌اش فیلم بسازند اما با وجود موافقت او کسی نیامد. او عنوان کرده که اهل "سیاست درهای باز" است و مژگان ایلانلو دو سال برای ساختن این مستند در بسیاری برنامه‌ها و موقعیت‌ها همراه او بوده:

فائزه هاشمی گفته بود «چون موضوع مخفی ندارم و همه کارهایم رو است، ورود دوربین به زندگی‌ام کار سختی نبود.»

فائزه هاشمی متولد ۱۳۴۱، نماینده سابق تهران در دوره پنجم مجلس و عضو حزب کارگزاران سازندگی است. او در دی ماه ۱۳۹۰ به اتهام فعالیت تبلیغاتی علیه نظام به شش ماه حبس و ۵ سال محرومیت از فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شد.

علت توقیف مستند زندگی فائزه هاشمی

مژگان اینانلو ، نویسنده این مستند در گفتگو با خبرنگار ایلنا گفت: صبح امروز به سازمان سینمایی رفتم و حسین پارسایی (مدیرکل نمایش خانگی) نامه‌ای را به نشان داد که از بیرون وزارت ارشاد به دست آنها رسیده بود و به آنها اعلام شده بود که باید جلوی نمایش فیلم مثل یک زن گرفته شود.

وی ادامه داد: متن نامه این بود که به دلیل آنکه پرونده قضایی فائزه هاشمی همچنان مفتوح است، باید جلوی نمایش این فیلم گرفته شود.

اینانلو افزود: صادرکننده نامه برای ما مشخص نیست و من در حال پیگیری موضوع هستم.

خبرگزاری ایسنا به نقل از خانم ایلانلو نوشت: «حتی پروانه تک نمایش‌هایی که برای این مستند وجود داشت را هم از ما گرفتند و هرگونه اکران و نمایشی را توقیف کردند.»

او گفته که دو اکران فیلم در "خانه هنرمندان" و "سینما فرهنگ" با استقبال خوبی روبرو شده بود و بلیط به تعدادی از مراجعه‌کنندگان نرسید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • فائزه هاشمی
  • مستند
  • فیلم

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter