واکنش مافیای آموزشی در مقابل حذف کنکور چیست ؟

۱,۹۱۰
۰
۰
یکشنبه, ۱۶ دی ۱۳۹۷ ۱۹:۵۳

مجله دلگرم : خبر حذف کنکور از سال 98 تقریبا قطعی شده است ، اما در این بین باید دید واکنش موسسات و آموزشگاههای کنکور که سالانه درآمدهای هنگفتی از مقوله کنکور به چنگ میاورند ، چه واکنشی نشان خواهند داد ، آیا قادر هستند که از حذف کنکور ممانعت به عمل آورند و یا باید فکره شغل دیگری باشند !

واکنش رئیس سازمان سنجش

در خبرها شنیدیم که رئیس سازمان سنجش کشور با حذف کنکور مخالف است ، اما ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تکذیب مخالفتش به خبرگزاری مهر گفت: سازمان سنجش موافق حذف کنکور بوده و منتظر فراهم شدن مقدمات برای اجرایی کردن اجرای قانون سنجش و پذیرش دانشجو (حذف کنکور) است.

ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور امروز در نشست خبری که برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر مافیای کنکور و کلاس های آموزشی ویژه تست زدن وجود دارد و شاید این همین مافیا مانع از حذف کنکور شده است.

به گزارش صدای ایران از باشگاه خبرنگاران خدایی ادامه داد: موضوع مناظره مافیای کنکور بین 2 دستگاه دولتی است، باید ببینیم در حوزه کنکور سازمان سنجش و وزارت علوم چه عملکرد مشخصی دارند.

واکنش موسسه قلم چی به حذف کنکور

موسسه قلم چی یکی از موسسات بزرگی است که همیشه مدعی یاری رساندن داوطلبان کنکور برای کسب رتبه های عالی در کنکور است و در این راستا کسب درآمد میکند با وجود انتشار خبر مربوط به حذف کنکور برای سال 98 برای داوطلبان برنامه ریزی و کلاس برگزار میکند . ظاهرا که از حذف نشدن کنکور مطمئن است

مافیای آموزشی مانع حذف کنکور است

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا کاتب ، رئیس فراکسیون اشتغال و تولید مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم اجرای قانون حذف کنکور، گفت: مافیای موجود در حوزه آموزشی از جمله آنهایی که در موسسات کنکور هستند اجازه اجرای قانون حذف کنکور را نمی‌دهند و به طور مثال یکی از موسسات آموزشی طی قرادادی برای پخش آگهی و تبلیغات در دوره یک ماهه پخش مسابقات جام جهانی ۳۲ میلیارد تومان به سازمان صداوسیما داده است.

آیا با حذف کنکور ، سازمان سنجش منحل میشود ؟

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا سازمان سنجش منحل می‌شود یا خیر؟ گفت: بحث انحلال مطرح نیست، بلکه مسئله تغییر ساختار در دست بررسی است. در دنیا چند کنکور در سال برگزار می‌شود و یک فرد می‌تواند با بالاترین نمره‌ای که از کنکورها می‌گیرد، در دانشگاه‌ها پذیرش شود. او درباره رفع نگرانی خانواده‌ها از کنکور، گفت: یکی از پیشنهادهای دانشگاه آزاد اسلامی این است که به‌جای برگزاری یک کنکور در سال و واردکردن استرس به خانواده‌ها، چندبار در سال کنکور برگزار شود و بالاترین نمره فرد ملاک پذیرش قرار گیرد.

اکنون باید منتظر ماند و دید که برخورد موسسات کنکور برای حذف کنکور چه خواهد بود و آیا میتوانند جلوی حذف آن را بگیرند ؟!


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم