وام ازدواج چقدر خواهد شد ؟

۱,۵۴۹
۱
۰
شنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۷ ۱۸:۲۲

مجله دلگرم : رقم وام ازدواج 15 میلیون تومان برای هر زوج در نظر گرفته شده است اما آیا این مبلغ برای زوج جوانی که قصد تشکیل خانواده دارند کافی است ؟ قطعا با بالا رفتن هزینه های زندگی ، ازدواج برای جوانان امری دست نیافتنی و استرس زا شده است ، به طوری که میبینیم چقدر آمار ازدواج جوانان فروکش کرده است .

تسنیم نوشت: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از پیشنهاد نمایندگان برای افزایش وام ازدواج هر یک از زوجین به ۲۰ میلیون خبر داد. پیشنهادی که هنوز تصویب و تایید نشده است

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در بودجه سال 98 وام ازدواج هر یک از زوجه را مانند سال جاری 15 میلیون در نظره گرفته است، گفت:برخی از نمایندگان پیشنهاد افزایش وام ازدواج را مطرح کرده‌اند.

وی افزود:با توجه به افزایش تورم و بالا رفتن قیمت‌ها، برخی از نمایندگان پیشنهاد افزایش وام ازدواج هر یک از زوجه به 20 ملیون را مطرح کرده‌اند که برای بررسی به کمیسیون تلفیق ارائه می‌شود تا درباره این پیشنهاد تصمیم‌گیری شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه با بالا رفتن قیمت‌ها قطعا وام 15 میلیونی برای ازدواج کافی نیست، اظهار داشت: چندین هزار نفر در نوبت دریافت وام ازدواج هستند، تاکید کرد: با توجه به اینکه هزینه‌ها برای آغاز زندگی بالاست، افزایش وام ازدواج می‌تواند عاملی برای تشویق جوانان به ازدواج و تشکیل خانواده باشد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  
  • برچسب ها:
  • وام ازدواج

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید



کد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter