آیا سفر نماینده طالبان به تهران برای انجام مذاکرات صحت دارد ؟

۱,۶۰۲
۰
۰
سه شنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۷ ۱۷:۵۷

مجله دلگرم : اینکه سفر نماینده طالبان به تهران برای انجام مذاکرات صحت دارد یا نه در نوع خودش خبر بسیار جالبی است گروهکی که تمام عمر خود را صرف جنگ و خونریزی میکرده اکنون به پای میز مذاکره میرود !

سخنگوی طالبان طی پیامی سفر نمایندگان این گروه به تهران و دیدار با مقامات ایرانی را تایید کرد. «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان طی پیامی گفت که روز گذشته هیئتی از طالبان در راستای تماس با کشورهای منطقه وارد تهران شد.

در ادامه این پیام آمده است: این هیئت به تهران فرستاده شد تا در ارتباط با وضعیت افغانستان بعد از اشغال و تامین صلح و امنیت این کشور و همچنین منطقه با کشور همسایه ایران، رایزنی کند.

به نوشته سخنگوی طالبان، نمایندگان طالبان دائما به کشورهای همسایه و منطقه سفرهایی دارند، تا حمایت سیاسی و اخلاقی این کشورها و نیز همکاری آنها را به منظور پایان اشغال افغانستان و تامین صلح در این کشور جلب کنند.

تایید خبر سفر طالبان به ایران

«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت خارجه ایران روز دوشنبه (۱۰ دی) گفت که پس از سفر «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی به افغانستان و دیدارهایی که در این کشور صورت گرفت، دیروز هیئتی از طالبان در تهران حضور یافتند و مذاکرات مفصلی را با معاون سیاسی وزارت امور خارجه داشتند و گفتگوهای مبسوطی میان دو طرف صورت گرفت


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • سفر طالبان
  • ایران

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter