قربانعلی فرخزاد کیست ؟ اتهامات رئیس ماشین سازی تبریز چیست ؟

۹,۳۰۴
۱۰
۰
سه شنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۷ ۱۹:۰۱

قربانعلی فرخزاد مالک ماشین سازی تبریز در تاریخ 11 دیماه 97 به اتهام اخلال ارزی اولین جلسه محاکمه اش را پشت سر گذاشت

قربانعلی فرخزاد کیست ؟

قربانعلی فرخزاد ، فرزند موسی متولد 1332 با سواد، متاهل، ساکن تهران و بدون سابقه کیفری است اصالتا از روستای رزین شهرستان اهر به مدت ۴۰ سال ساکن تهران بوده .

دارایی های قربانعلی فرخزاد

طبق گفته های مشاور قربانعلی فرخزاد در ابتدای همین سال اقدام به تاسیس کارخانه های تولید آب معدنی، لبنیات و واحد ۵۰۰ راسی دامداری در روستای آبا و اجدادی خود در شهرستان اهر نموده است و در فروردین ماه نیز کارخانه آذرچلیک واقع در شهرک صنعتی صوفیان را خریداری و با احیای کامل به تولید ۶۰۰ تن میلگرد در روز با ۷۰ نفر کارآفرینی رسانده اند.

اتهامات قربانعلی فرخزاد

قربانعلی فرخزاد متهم است که از طریق واردات ورق استیل و اقلام دیگر به مبلغ ۴۴۶ میلیون و ۳۳۲ هزار دلار ارز دولتی دریافت کرده و با همکاری سایر متهمین ضمن ارتکاب جعل در بازار آزاد به فروش رسانده است

بیش از ۲۰۱ میلیون دلار با قیمت ۴۲۰۰ اخذ و با سوءاستفاده از بازار ارز به فروش رسانده و سودآوری هنگفتی داشته است، این در حالی است که متهم هیچ کالایی را به کشور وارد نکرده است.

قربانعلی فرخزاد کیست ، شرکت ماشین سازی تبریز ، مفسد ارزی

قربانعلی فرخزاد، خریدار و مالک جدید ماشین سازی تبریز است

قربانعلی فرخزاد در شهریور ماه سال جاری به عنوان خریدار و مالک جدید گروه صنعتی ماشین سازی و شرکت ریخته گری ماشین‌سازی (نگین صنعت آذربایجان و صنعت مادر) مشغول به کار شد و در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن اعلام خبر آغاز فعالیت خود در گروه ماشین سازی تبریز اظهار داشت: پس از تحویل کارخانه ماشین‌سازی و شرکت ریخته‌گری ماشین سازی تبریز از سوی سازمان خصوصی‌سازی در اولین روز کاری مبلغ ۷ میلیارد تومان بدهی پاداش پایان کار بازنشسته‌های شرکت را که در مجموع ۱۰۰ نفر بودند را پرداخت کردیم.

وی با بیان این‌که کل بدهی ماشین سازی ۵۰ میلیارد تومان است، گفت: بنده پرداخت بدهی شرکت به ادارات برق، آب و گاز و سایر سازمان‌ها را در برنامه دارم.

قربانعلی فرخزاد در مورد خریداری شرکت ماشین سازی گفته بود : طبق توافقی که در معامله با سازمان خصوصی‌سازی داشتیم کل مبلغ کارخانه ماشین‌سازی تبریز همراه ریخته‌گری و زمین ایل‌گلی تبریز معامله ۷۰۰ میلیارد تومان بوده که مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده و الباقی طی پنج سال به صورت سالانه ۱۰۰ میلیارد تومان پرداخت خواهد‌ شد.

قربانعلی فرخزاد کیست ، شرکت ماشین سازی تبریز ، مفسد ارزی

انتشار خبر دستگیری قربانعلی فرخزاد

شهریور امسال وب سایت خبری تحلیلی یول پرس خبری مبنی بر دستگیری قربانعلی فرخزاد منتشر کرد و نوشت : خریدار کارخانه ماشین‌سازی تبریز راهی زندان شد!

به گفته یول پرس ، مالک جدید کارخانه ماشین‌سازی تبریز با دستور مراجع قضایی دستگیر شده و هم‌اکنون در بازداشت به سر می‌برد و تاکنون متولیان امر علت دستگیری قربانعلی فرخ‌زادرا رسانه‌ای نکرده‌اند.

گفتنی است؛ پیش‌تر نمایندگان مجلس دهم در اعتراض به رویکرد سازمان خصوصی‌سازی کشور عنوان کرده بودند اهلیت این خریدار برایشان احراز نشده و علی‌رغم دعوت‌های مکرر او از حضور در مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی جهت ارائه برنامه‌ها خودداری کرده است.

روزنامه کیهان نوشت : معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی از دستگیری مالک کارخانه ماشین‌سازی تبریز، خبر داد.

رحیم شهرتی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با تایید دستگیری مالک کارخانه ماشین‌سازی تبریز افزود: این پرونده در مراجع قضایی تهران تشکیل شده و در همانجا در حال رسیدگی است و ارتباطی به خرید این واحد تولیدی صنعتی توسط وی ندارد.

در این خبرها، اتهام فرخ‌زاد، فروش ارز دولتی در بازار آزاد اعلام شده است

divider

دادگاه علنی قربانعلی فرخزاد

تابناک نوشت : دادگاه رسیدگی به اتهامات قربانعلی فرخزاد از متهمان به اخلال در نظام ارزی به صورت علنی و در شعبه اول دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی آغاز شد.

به گزارش مهر، نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات یکی دیگر از اخلالگران حوزه ارز به صورت علنی و به ریاست قاضی موحد در شعبه یک دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی آغاز شد.

قاضی پرونده در رابطه با متهمان اصلی این پرونده گفت: دادگاه قربانعلی فرخزاد و مرتبطین ایشان به صورت علنی در شعبه اول دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی برگزار می شود.

دو نفر از متهمان این پرونده که با قرار بازداشت موقت از تاریخ ۳۰ مرداد و ۲۹ آبان در زندان هستند، به دادگاه اعزام شده و حضور دارند.

قربانعلی فرخزاد کیست ، شرکت ماشین سازی تبریز ، مفسد ارزی

همدستان قربانعلی فرخزاد

قاضی پرونده با بیان اینکه چهار نفر از متهمان متواری هستند، گفت: به علت معلوم نبودن محل این افراد، قرار رسیدگی به صورت غیابی صادر شده است. به گفته نماینده دادستان

  • متهم دیگر علیرضا عامری برکی فرزند تیمور متواری، متهم به مشارکت در اخلال در نظام ارزی و پولی از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه ای و سازمان یافته به صورت کلان به مبلغ 300 میلیون و 662 هزار و 201 دلار است.
  • متهم دیگر حمیدرضا عامری برکی فرزند تیمور متواری،‌ متهم به مشارکت در اخلال در نظام ارزی و پولی از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه ای و سازمان یافته به صورت کلان به میزان 20 میلیون دلار بوده
  • متهم دیگر به نام مکی سلطانی متواری، متهم به مشارکت در اخلال در نظام ارزی و پولی از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه ای و سازمان یافته به صورت کلان به مبلغ 300 میلیون و 662 هزار و 201 دلار است
  • متهم دیگر محمد وکیلی متواری، به مشارکت در اخلال در نظام ارزی و پولی از طریق قاچاق عمده ارز به صورت شبکه ای و سازمان یافته به صورت کلان به میزان 320 میلیون و 662 هزار و 201 دلار متهم است.

قاضی موحد در رابطه با موضوع پرونده توضیح داد: بر اساس گزارش دادستانی، متهم ردیف اول در مراحل مختلف جهت واردات ورق استیل و اقلام دیگر از چند بانک مبلغ ۴۴۶ میلیون و ۵ هزار و ۳۳۲ دلار ارز دولتی دریافت کرده است. وی ضمن ارتکاب جرم جعل و تهیه مدارک صوری، این ارز را در بازار آزاد به فروش رسانده است.

قاضی ادامه داد: بیش از ۲۰۱ میلیون دلار با قیمت ۴۲۰۰ اخذ و با سوءاستفاده از بازار ارز به فروش رسانده و سودآوری هنگفتی داشته است، این در حالی است که متهم هیچ کالایی را به کشور وارد نکرده است.

قاضی موحد در ادامه بیان کرد: متهم ردیف اول با همکاری سایر متهمان از طریق جعل و به طور صوری در سال جاری , و در یک مرحله ۳۲۰ میلیون و ۶۶۲ هزار و ۲۰۱ دلار اخذ کرده و در بازار به قیمت بسیار بالا به فروش رسانده است و ثروت اندوزی ناسالم و غیر قانونی انجام داده و هیچ کالایی وارد نکرده است.
ادامه دارد ...

تهیه و گردآوری در مجله دلگرم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(10 امتیاز , میانگین: 3.6 از 5)  
  • برچسب ها:
  • قربانعلی فرخزاد
  • ماشین سازی تبریز
  • مفسد ارزی

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter