آیا اخراج کارکنان مازاد دولتی عملی است ؟!

۱,۵۹۵
۰
۰
یکشنبه, ۰۹ دی ۱۳۹۷ ۰۸:۴۸

مجله دلگرم : سخنگوی ستاد بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص خبری مبنی بر اینکه دستگاه‌های اجرایی می‌توانند سال آینده، در خصوص حداکثر 10 درصد نیروهای مازاد خود با لحاظ یک شرط اقداماتی مثل فسخ قرارداد، جابه‌جایی و بازخرید انجام دهند، گفت: اجرای جزء (3) تبصره (20) لایحه بودجه سال 1398 کل کشور در راستای افزایش کارایی و اثربخشی نیروی انسانی است که جزء آثار مترتب بر اجرای بودجه‌ ریزی مبتنی بر عملکرد است.

مژگان خانلو اظهار کرد: اجرای این بند از رسوب نیروی انسانی مازاد برای انجام فعالیت‌های مصوب دستگاه‌های اجرایی جلوگیری کرده و با انتقال آنان به دستگاه‌هایی که به تجربه و تخصص آنان نیاز دارند، منجر به افزایش کارایی نیروی انسانی خواهد شد.

وی افزود: دستگاه اجرایی موظف است محل خدمت دیگری برای این افراد مشخص کرده و سپس آنان را انتقال دهد، درصورتی‌که فرد با این جابه‌جایی موافقت نکند، دستگاه اجرایی می‌تواند وفق قوانین و مقررات و در صورت دارا بودن شرایط وی را بازنشسته یا بازخرید کند.

به گزارش تسنیم، در بند مورد اشاره سخنگوی ستاد بودجه آمده است، در صورتی که واحد مجری بخشی از کارکنان قراردادی، پیمانی و رسمی را مازاد تشخیص دهد می تواند پس از تایید بالاترین مقام دستگاه، نسبت به جا به جایی در دستگاه اجرایی دیگر در همان شهر بدون رضایت مستخدم اقدام کنند. در صورت عدم رضایت مستخدم، نسبت به بازخرید و بازنشستگی نیروهای پیمانی و رسمی و در مورد نیروهای قراردادی نسبت به فسخ قرار داد و بازخرید اقدام کنند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • کارمندان دولت
  • اخراج
  • بازخرید

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter