حماسه ای جدید از نماینده جنجالی سراوان

۲,۰۰۱
۰
۰
شنبه, ۰۸ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۱۹

مجله دلگرم : نماینده جنجالی سراوان که حواشی اش سر و صداهای زیادی را به پا کرده ، امروز خبر میرسد که او در صحنه بین المللی هم حماسه دیگری آفریده است .

حاشیه جدید محمد باسط درازهی نماینده سراوان ، افشای سرقت علمی او ، آن هم در عرصه جهانی است . پروفسور آلمانی دانشگاه فرایبورگ، مدعی شد که "محمد باسط درازهی" از مقاله وی سرقت علمی کرده نسبت به عمل این نماینده‌ مجلس اعتراض کرد.

وی نوشته ظاهراً مولفان برای «کار» خود جایزه هم گرفته‌اند! پروفسور وولفرام بِرگِرد برای نشان دادن این ادعا لینک نقشه‌ی گوگل از مکان دوچرخه‌هایی که در مقاله از عکس آنان استفاده کرده را منتشر کرد .

سرقت علمی نماینده سراوان

واکنش نماینده سراوان به خبر سرقت علمی اش

به نقل از خبرگزاری فارس ، محمد باسط درازهی ، در واکنش به انتشار خبر سرقت علمی اش گفت :

  • نقشی در تنظیم مقاله علمی نداشتم
  • رشته تخصصی بنده ارتباطی با مقاله مورد نظر نداشته و فقط کار ترجمه مطالب از عهده بنده بر آمده است.
  • در شرایط فعلی به سادگی فریب فرافکنی های افراد فرصت طلب و بدخواه جوانان را نخوریم تا از کوچکترین اشتباهات جوانان برای رسیدن به مقاصد شوم سیاسی خود بهره ببرند

تحصیلات و فعالیت های اجرایی درازهی

درازهی استاد دانشگاه آزاد اسلامی، واحد سراوان است و مدرک تحصیلی اش هم «کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی» عنوان شده است. مدرک و موقعیتی که احتمالا در انتخاب او به عنوان دبیر کمیسیون اموزش تحقیقات مجلس نقش مهمی داشته است. درازهی نماینده مجلس در شورای سنجش و پذیرش دانشجو نیز است.

این موقعیت و چیزی که او به آن می‌نازید و در جلسه غیر علنی مجلس به پشتوانه آن تهدید به استعفا کرد حالا در معرض خطر است. چرا که شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد که دورازهی مرتکب سرقت علمی شده است.

تصاویری در شبکه‌های اجتماعی از یک مقاله که نویسنده آن درازهی است منتشر شده که نشان می‌دهد این مقابله کپی برداری از یک مقاله خارجی است.

ظاهرا این مقاله که توسط باسط دورازهی و دو تن دیگر از همکارانش تدوین شده به دو همایش یکی در چین و یکی در ایران ارسال شده است. نکته اینجاست که درازهی در تبلیغات انتخاباتی خود همین مقاله را به عنوان رزومه علمی خود اعلام کرده است.

بیشتر بخوانید

ماجرای فحاشی نماینده سراوان به کارمند مجلس + فیلم

پرونده نماینده سراوان مختومه شد !

ماجرای کلیپ جنجالی نماینده شبستر چیست ؟

دلیل استعفای ۱۸ نماینده اصفهانی در مجلس + سند


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • برچسب ها:
  • نماینده سراوان
  • سرقت علمی

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter