عدد و رقم اختلاس سلطان قیر چقدر است ؟

۳,۶۲۹
۰
۰
چهارشنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۹

مجله دلگرم : سلطان قیر ، شخصی که این روزها اخبار مربوط به کلاهبرداری هایش بسیار داغ شده نامش حمید باقری درمنی است که این روزها او را به نام سلطان قیر میشناسند . مبحثی که شاید برای اکثر مردم فهمش مهمتر از هر چیزی باشد اینست که حمید باقری درمنی دقیقا مرتکب چه خلافی شده و چه عدد و رقمی اختلاس کرده است ؟!

بر اساس اسناد و مدارکی که از سوی پلیس آگاهی ناجا به دست آمده مشخص شد که جرایم مذکور به صورت باندی و سازمان یافته صورت گرفته است.

اما آنچه بسیار شفاف و واضح است این است که هدایت کننده اصلی این شبکه حمید باقری درمنی بوده است.

شرکت پالایش "نفت جی" یکی از بزرگترین واحدهای تولید قیر و از زیرمجموعه‌های صندوق بازنشستگی وزارت نفت است. یکی از اتهام‌های حمید باقری درمنی خرید قیر از این شرکت بدون پرداخت پول بوده است.

وزیر نفت ایران اعلام کرده است که یک کسی آمده بدون اینکه ضمانت درست و حسابی بدھد یک محموله قیر را گرفته و برده و پولش را ھم نداده و نمیدھد

ایجاد شرکت های صوری

باقری درمنی متهم است با ایجاد شرکت‌های صوری و بدون آنکه نامی از خود به جا بگذارد، اقدام به خرید قیر ‌کرده و آن را صادر می‌کرده است.بر همین اساس گفته شده او با ارائه ضمانت‌هایی "جعلی و غیر معتبر" قیر خریداری می‌کرده که پول آن را پرداخت نکرده است.

شرکت پالایش نفت جی گفته از اوایل سال ۱۳۹۰ شرکت‌های شش گانه‌ای با عناوین انیس قائم کوثر، معتمد بازرگان قائم، طلوع اقتصاد مازند، اعتماد گستر سهیل، حافظان انرژی شایان، پرشین نام گستر و دو شرکت شکوه آبیدر و آریا برج اقدام به خرید قیر کرده‌اند.

بگفته قوه قضاییه، یکی از کسانی که ضمانت نامه‌های بانکی را برای آقای باقری درمنی تهیه می‌کرده از روسای سابق یکی از شعب بانک ملی تهران بوده.

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه بعد از دستگیری از این رئیس سابق بانک نقل کرده: " یکی از افراد درمنی از خاوری (محمود رضا) دستور صدور ضمانت نامه‌های بانکی را گرفته بود، اما سرپرست یکی از مناطق بانک ملی دستور وی را انجام نداد که پس از ۲۴ ساعت از سمت خود برکنار شد."

سلطان قیر چقدر اختلاس کرده است ؟

قوه قضاییه ایران می‌گوید آقای باقری درمنی "با ایجاد شبکه چند نفری" که مدیریت آنها با او بوده، بیش از ۳۲۲ میلیون و ۳۴۳ هزار کیلو قیر خریده که پول آنها را بازنگردانده است.

این مقدار قیر بگفته وکیل شرکت پالایش "نفت جی" به قیمت روز معادل ۱۴۵ میلیون دلار بوده است.

سیروس نظری، وکیل شرکت پالایش نفت جی گفته است: " باقری درمنی تعدادی خودروی لوکس و شمش طلا و وجوهی برای خرید ویلا و شرکت در ترکیه به مدیران وقت شرکت موکل تحویل داده است."

محمود علیزاده طباطبایی، وکیل مدافع آقای باقری درمنی اواخر آبان ماه گفته بود: "در راستای جلب رضایت شرکت نفت جی، یک ملک را برای ارزیابی و کارشناسی ارائه کردیم و قرار شده، پالایشگاه پرنده آبی متعلق به موکل نیز، مجددا کارشناسی شود؛ این پالایشگاه را هر طور که کارشناسی کنند از ۸۰ تا ۹۰ میلیارد تومان کمتر نمی شود."

"تخلفات مالی" آقای درمنی که قوه قضاییه بر اساس آن پرونده‌ای قطور تشکیل داده فقط به مورد قیر ختم نمی‌شود. این پرونده دارای ۱۵۶ جلد با بیش از ۲۵ هزار برگ است.

مطالب مرتبط :

تمامی تخلفات حمید باقری درمنی

آیا باقری درمنی اعدام میشود ؟!

با ما در مجله دلگرم همراه باشید .


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter