در مورد گروهک انصار الفرقان چه میدانید ؟!

۲,۵۸۶
۲
۰
پنج شنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۲:۵۳

مجله دلگرم : انصار الفرقان از گروه‌های شبه‌نظامی سنی بلوچ، درگیر در فعالیت‌های شورشی در استان سیستان و بلوچستان ایران است. این گروه تروریستی میباشد و مسئول مرگ مردم بی گناه بسیاری هستند. گروهک تروریستی انصارالفرقان 5 سال پیش ، در سال 2013 تشکیل شده و حاصل ادغام گروه‌های حرکت انصار ایران و حزب الفرقان است.

حرکت انصار ایران همان گروهی است که پس از متلاشی شدن گروهک عبدالمالک ریگی شکل گرفت.

گروهک انصار الفرقان با استفاده از نابسامانی ها در خاک پاکستان از ضعف امنیتی این کشور استفاده کرده و عملیات های تروریستی را در خاک ایران سازماندهی می کند.

برخی رسانه ها این گروهک را بلوچ میدانند اما واقعیت این است که این گروه از سوی بلوچ های ایران طرد شده و در انزوا قرار دارد.

بررسی های امنیتی نشان می دهد که بودجه این حرکت های تروریستی از سوی آل سعود تامین می شود.

سال گذشته هم این ت یم تروریستی قصد داشت در بعضی از مناطق اقدامات تروریستی و انتحاری انجام دهد که ناکام ماند .

www.delgarm.com

قنبرزهی سرکرده گروه انصارالفرقان

قنبر‌زهی سرکرده گروه انصارالفرقان از سال ۶۹ تا ۷۱ سال در حوزه علمیه کریم آباد نوک چاه دومک تدریس کرد. بعد از آن آساخان قنبر زهی رئیس طایفه قنبر زهی، وی را به مدرسه علمیه خود در چاه زر دعوت کرد تا به عنوان مدرس و امام جماعت مسجد فعالیت کند. همزمان با جریانات مسجد مکی، وی اقدام به نگارش شب‌نامه و تهیه از صحنه حوادث کرد و بعد به خاش متواری شد و از طایفه شهنوازی، زنی اختیار کرد و بعد از گذشت یکسال به زاهدان آمد.

بعد از مدتی بواسطه برخی فعالیت‌های اقتصادی مبلغ چهل میلیون تومان بدهکار و به خاطر چک بدون پشتوانه به پاکستان متواری شد و با طالبان همکاری خود را آغاز کرد واز طرف ملا محمد عمر رهبر گروه طالبان به استان نیمروز افغانستان آمد و در خاش‌رود این کشور، گروه فرقان را تشکیل داد و از سوی والی نیمروز بنام ملاپور محمد بورجان به منظور ضربه زدن به پاسگاه‌های مرزی ایران و ایجاد ناامنی در مورخه ۲/۱۱/۷۵ به همراه ۱۳ نفر از اعضای گروه خود به منطقه رباط اعزام شد. در این مسیر حاج عیدو رحمت‌زهی راهنمای او بود. وقتی گروه او وارد ارتفاعات واویلا شد به خاطر دستگیری ۵ نفر از افرادش مجبور به عقب‌نشینی شد.

مطالب مرتبط :
جزئیات حمله تروریستی انصارالفرقان در چابهار / آذر 97


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(2 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter