هزار و ۸۸۷ زندانی جرایم غیرعمد در فصل بهار آزاد شدند

۱,۲۹۳
۰
۰
دوشنبه, ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۳۰

مجله دلگرم - مدیرعامل ستاد دیه کشور از آزادی هزار و 887 زندانی جرایم غیرعمد با مبلغ بدهی بالغ بر 193 میلیارد تومان در فصل بهار امسال خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار قضایی ایرنا از ستاد دیه کشور، سید اسدالله جولایی گفت: در جمع آزادی‌های صورت گرفته هزار و 167 نفر با عناوین مالی ناشی از صدور چک، 469 زندانی به دلیل تعهدات مهریه، 123 محکوم بابت دیات تصادف رانندگی، 51 نفر با عنوان ایراد صدمه بدنی غیرعمدی و 77 مرد ایرانی بابت ناتوانی در پرداخت نفقه روانه حبس شده بودند.
وی با اشاره به این که 64 نفر از مددجویان استخلاص یافته را زنان شامل می‌شوند، افزود: خراسان رضوی با 252 مورد آزادی در صدر فهرست آزادی‌ها قرار داشته و بنا به شرایط خاص استانی کهگیلویه و بویراحمد تنها با 17 آزادی در انتهای این جدول قرار دارد.
مدیرعامل ستاد دیه کشور با تشکر از همیاری شکات خصوصی در راستای حبس‌زدایی از زندان‌ها گفت: در فرآیند آزادی این افراد نزدیک به 44 درصد از بدهی 193 میلیارد و 400 میلیون تومانی مورد تقاضا در قالب برگزاری جلسه‌های صلح و سازش این نهاد حمایتی، از سوی اولیای دم و طلبکاران گذشت شده است.
بیش از 13 هزار زندانی غیرعمد در زندان‌های کشور هستند که 99 درصد این افراد به دلیل محکومیت مالی و فقط یک درصد بابت ناتوانی در تامین بدهی دیه در بند حضور دارند.
زندانیان چک با 9 هزار و 300 نفر بیشترین گروه محکومان غیرعمد را شامل می شوند و بدهکاران دیه ناشی از حوادث کارگاهی فقط با 90 زندانی کم جمعیت‌ترین طیف زندانیان غیرعمد هستند.
استان اصفهان با میزبانی از هزار و 660 محبوس نیازمند، بیشترین زندانی را به دلیل ارتکاب جرایم غیرعمد به خود اختصاص داده و استان‌های فارس با هزار و 346 محبوس، تهران با 880 محکوم و گیلان با 866 بدهکار مالی و دیه در رتبه‌های بعدی این فهرست قرار دارند.
در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، زندانیان دیات رانندگی با کاهش چشمگیری به 300 نفر رسیده اند که با پیگیری ستاد دیه و با توجه به آثار قانون جدید بیمه اجباری شخص ثالث، این گروه از بدهکاران نیز به زودی آزاد خواهند شد.
سال گذشته 10 هزار و 679 نفر با بدهی 970 میلیارد تومان از زندان های کشور آزاد شدند که این مساله با گذشت مالی بالغ بر370 میلیارد تومان از سوی شاکیان حاصل شده است. البته طی همین مدت نیز 2 هزار و500 نفر بدهکار مهریه از زندان های کشور آزاد شدند که هنوز چهار هزار بدهکار مهریه دیگر در زندان ها هستند.
اجتمام*1003*1834هزار و 887 زندانی جرایم غیرعمد در فصل بهار آزاد شدند
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter