الجزایر:دخالت خارجی درلیبی قاچاق انسان را رونق داده است

۱,۳۳۲
۰
۰
چهارشنبه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۵۵

الجزیره-ایرنا- «سعیده بن حبلیس » رئیس سازمان هلال احمر الجزایر بخش زیادی از مشکلات لیبی را ناشی از دخالت خارجی دانست و گفت، این دخالت ها باعث رونق کار قاچاقچیان انسان در این کشور و منطقه شمال و ساحل آفریقا شده است.

به گزارش ایرنا، بن حبلیس در مراسم روز جهانی مبارزه با قاچاق انسان افزود، دخالت های خارجی در لیبی زمینه را برای گسترش کار قاچاقچیان انسان در لیبی و کل منطقه فراهم کرد و باعث شد شبکه های قاچاق انسان و پناهجویان تشکیل شود.
وی افزود، شبکه های قاچاق انسان سالانه بیش از 150 میلیارد دلار درآمد دارند و این باعث می شود برای ادامه فعالیت خود تشویق شوند.
این مقام الجزایری از جامعه بین المللی خواست بر علل و انگیزه های مهاجرت بیشتر تمرکز کند و بار دیگر از این بعد به این مساله نگاه کند که مهاجرت یکی از دلایل دخالت نظامی خارجی در لیبی است.
بن حبلیس همچنین در ادامه با انتقاد از گزارش برخی نهادهای بین المللی که الجزایر را به نقض حقوق پناهجویان متهم می کند گفت، شورای امنیت گاهی تصمیمات نادرستی گرفته است و از جمله این تصمیم ها دخالت نظامی در لیبی و کشورهای منطقه ساحل آفریقا بود، این دخالت ها باعث ایجاد بحران انسانی و اجتماعی شد و بسیاری از مردم این کشورها را آواره کرد و آن ها ناچار به مهاجرت گروهی به کشورهای همسایه شدند.
وزارت کشور الجزایر به تازگی اعلام کرده است که پناهجویان آفریقایی به عنوان برده در نیجر و مالی فروخته می شوند و پس از آن باندهای جنایتکار، آن ها را برای تکدی گری به الجزایر می فرستند.
اتحادیه اروپا چند هفته های پیش طرحی برای اسکان پناهجویان در کشورهای شمال آفریقا جهت جلوگیری از افزایش حضور آنان در خاک خود ارائه داد اما بسیاری از کشورهای واقع در شمال آفریقا و از جمله الجزایر با این پیشنهاد مخالفت کردند.
مقام های الجزایری می گویند این کشور پیش از این تنها محلی برای عبور مهاجران آفریقایی به سمت اروپا بود اما اکنون خود الجزایر به مقصدی برای مهاجران تبدیل شده است که این بار سنگینی از نظر مالی و بهداشتی بر دولت می گذارد.
مقام های الجزایری هر روز از دستگیری شمار زیادی از کسانی که به صورت غیر قانونی وارد این کشور شده خبر می دهند.
خاورم **2041**1049الجزایر:دخالت خارجی درلیبی قاچاق انسان را رونق داده است
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter