تابستان امسال ۱۰۰ رشته قنات در استان کرمان خشک شد

۱,۳۲۶
۰
۰
چهارشنبه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۵۵

کرمان - ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان کرمان گفت: خشکسالی در تابستان سال جاری موجب خشک شدن یکصد رشته قنات و چشمه روستاهای این استان شده و 158 حلقه چاه نیز دچار کمبود آب شدید و در حال خشکیدگی است.

علی رشیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: معضل کم آبی در روستاهای این استان در سال جاری به طور چشمگیری افزایش یافته است طوری که هم اکنون حدود یک هزار روستا با مشکل فقر منابع آبی مواجه هستند.
وی بیان کرد: کمیته سازگاری با مشکل کم آبی در تمامی شهرهای استان کرمان برای عبور از معضل کم آبی و مشکلات روستاها در این زمینه تشکیل شده است.
رشیدی تصریح کرد: 260 میلیارد تومان اعتبار برای عبور از خشکسالی باید به روستاهای استان اختصاص پیدا کند که تاکنون مبلغ کمی تامین شده و بمنظور جلوگیری از هر گونه بحرانی نیازمند اقدامات فوری مسئولان در این رابطه هستیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان اظهار داشت: حدود 200 حلقه از چاه های استان کرمان در فصل تابستان با مشکل جدی کم آبی روبرو شده اند و بسیاری از چشمه ها، قنات ها و آب های سطحی نیز کاهش خروجی آب دارند.
وی با بیان اینکه بیش از 760 روستای استان کرمان فاقد آب آشامیدنی هستند اظهار داشت: حدود 800 روستا در استان با تانکر آبرسانی می شوند که اعتبار سنگینی را بر دوش دولت می گذارد.
رشیدی بیان کرد: در مناطقی که از آب سطحی برای شرب استفاده می شود از جمله مناطق کوهستانی در فصل خرداد و تیرماه بسیاری از زهکش، قنات و چشمه ها خشک می شود که باید با حفر چاه مشکل کم آبی را برطرف کرد.
وی ادامه داد: با تکمیل خط انتقال آب از چهارمحال و بختیاری به شمال استان کرمان روستاهای این مسیر از آب آشامیدنی برخوردار می شوند و برای روستاهای شرق استان از سد نرماشیر و شهرستان های بافت و رابر نیز از سد این مناطق تامین آب می شوند.
3029/ 5054تابستان امسال 100 رشته قنات در استان کرمان خشک شد
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter