مردم اصفهان به فراخوان سوء پاسخ منفی دادند

۱,۷۸۰
۰
۰
چهارشنبه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۵۵

اصفهان-ایرنا-تلاش و فراخوان برخی شبکه های اجتماعی برای راه اندازی تجمع اعتراض آمیز مردم علیه گرانی و تورم درمیدان امام اصفهان بی نتیجه ماند و این میدان مانند روزها و شب های قبل روال عادی را طی کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در 24 ساعت گذشته برخی از کانال ها و گروه ها در فضای مجازی بویژه تلگرام، ایرانیان از جمله مردم اصفهان را به برپایی تجمع اعتراض آمیز فراخوانده بودند.
در یکی از این فراخوان ها، از مردم اصفهان دعوت شده بود تا از غروب سه شنبه در میدان تاریخی 'نقش جهان' به عنوان یکی از بازارهای اصلی و نقاط پُر رفت وآمد این شهر حضور یابند که مردم به این فراخوان پاسخ کاملا منفی دادند و در نتیجه هیچ تجمع اعتراضی در این میدان برگزار نشد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، میدان امام (نقش جهان) اصفهان گرچه مانند روزها و شب های قبل شاهد حضور خانواده های اصفهانی و گردشگران بود اما هیچ تجمع اعتراض آمیزی در این مکان تاریخی مشاهده نشده و کسبه بازار اطراف میدان با وجود مشکلات اقتصادی سرگرم کسب و کار خود بودند.
در واقع پاسخ منفی مردم به فراخوان سوء دشمن که قصد بهره برداری از شرایط اقتصادی موجود و منحرف کردن روند مطالبات به حق مردم بویژه اصناف را داشت، نشان داد که مردم گرچه روزهایی سخت را از نظر اقتصادی تحمل می کنند، اما نسبت به اهداف سوء اینگونه فراخوان ها و عوامل آن آگاهند و اجازه نمی دهند که مطالبه خواهی آنان از مسیر درست منحرف شود.
بی تردید صنوف مختلف به ویژه تولیدکنندگان و صنعتگران با توجه به نوسانات بازار ارز با مشکلاتی روبه رو هستند و تاکنون به اشکال مختلف خواسته ها و مطالبات خود را مطرح کرده اند اما حساب خود را از فراخوان های سوء جدا می دانند.
در این زمینه پیش از سه شنبه، جمعی از صنعتگران و صنوف شهرک صنعتی امیرکبیر(شاپور) در شمال اصفهان با حضور در این محل ضمن ابراز نارضایتی از نوسانات ارزی خواستار حل مشکلات صنفی خود شدند اما از تلاش سوء برخی شبکه های اجتماعی را در این زمینه انتفاد کردند.
بیشتر کارگاه های مستقر در شهرک امیرکبیر اصفهان در زمینه تراشکاری، ریخته گری، مکانیکی، صافکاری، ابزار آلات، ماشین آلات و تعمیر خودروهای سنگین فعالیت می کنند.
معترضان که بیشتر آنها از صنعتگران و صاحبان کارگاه های صنعتی بودند، نسبت به وضعیت بازار و نوسان قیمت ها اعتراض داشتند و پس از طرح مطالبات خود بدون درگیری متفرق شدند.
این درحالیست که برخی شبکه های تلگرامی بیگانه تلاش کردند با بخش تضاویری نامشخص این تجمع را از میسر خود منحرف کنند و به نفع خود از آن بهره برداری کنند.
در زمینه رییس اتحادیه صنف ماشین ساز، فلزتراش و خدمات فنی خودروهای سنگین در اصفهان، عصر امروز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: این اتحادیه هرگونه حرکت‌ غیرقانونی و موارد خلاف امنیت که در جهت اهداف دشمنان قسم خورده انقلاب بوده باشد را قویا محکوم می‌کند.
اکبر عشوریون در این اطلاعیه تصریح کرد: با پیگیری مستمر اتحادیه و هیات امنای شهرک، در حال انتقال مشکلات و مطالبات بر حق صنعتگران به مسئولان هستیم که نتایج آن نیز بزودی منتشر خواهد شد.
عشوریون در این اطلاعیه از صنعتگران اصفهانی خواسته است تا ضمن حفظ آرامش و هوشیاری خود در قبال تحرکات ضدانقلاب، هرگونه موارد مشکوک را به اتحادیه یا دفتر هیات امناء انتقال دهند.
از سوی دیگر، برخی شبکه جمله شبکه موسوم به 'من و تو' روز سه شنبه با پخش فیلمی مدعی شدند که مردم معترض اصفهان، امروز یک پمپ بنزین به اسم شهید حججی را در این شهر به آتش کشیده اند که یک منبع مطلع در نیروی انتظامی استان در گفتگو با خبرنگار ایرنا، این ادعا را تکذیب کرد.
به گزارش ایرنا، در روزهای اخیر، افزایش چشمگیر قیمت کالاها، وضعیت معیشتی مردم را با مشکلاتی روبه رو کرده است.
شبک** / 6020**1392این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم