alexametrics
دلگرم
امروز: جمعه, ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۰۹ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۲ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
مسابقات جام دریا - 2018 در باکو آغاز شد
0
چهارشنبه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۳۵
باکو - ایرنا – مسابقات بین المللی جام دریا -2018 شامگاه سه شنبه با حضور نیروی دریایی ایران ، روسیه ، قزاقستان و جمهوری آذربایجان در باکو آغاز شد . به گزارش ایرنا ، «کریم ولی اف » معاون وزیر دفاع...

باکو - ایرنا – مسابقات بین المللی جام دریا -2018 شامگاه سه شنبه با حضور نیروی دریایی ایران ، روسیه ، قزاقستان و جمهوری آذربایجان در باکو آغاز شد .

به گزارش ایرنا ، «کریم ولی اف » معاون وزیر دفاع جمهوری آذربایجان، در مراسم آغاز این مسابقات در پایگاه دریایی این کشور ، ا اشاره به اینکه مسابقات جام دریا – 2018 برای دومین بار در آب های ساحلی جمهوری آذربایجان در خزر برگزار می شود گفت : این مسابقات از نظر تقویت همبستگی میان نظامیان حاضر و نیز ارتقای مهارت های رزمی از اهمیت خاصی برخوردار است .
وی همچنین ابراز اطمینان کرد این مسابقات در شرایط دوستی و برادری برگزار شود .
«نظام عثمان اف» معاون ستاد کل ارتش جمهوری آذربایجان و رئیس کمیته برگزاری مسابقات بین المللی جام دریا -2018 ، نیز با اشاره به اهمیت این مسابقات بین المللی گفت : برای برگزاری شفاف و در سطح بالای این رقابت ها همه شرایط فراهم شده است .
وی خاطر نشان کرد،که این رقابت ها در سه مرحله و در شش رشته از جمله تیراندازی به اهداف سطحی ، هوایی و انهدام مین ، کنترل صدمات ، بقا در دریا و امداد و نجات در دریا از رشته هایی است که کشورهای شرکت کننده در این مسابقات به رقابت خواهند پرداخت.
در این مراسم که در پایگاه نیرویی دریایی جمهوری آذربایجان برپا شده بود مقامات بلند پایه وزارت دفاع این کشور ، نمایندگان دیپلماتیک کشورهای حاضر در این مسابقات بین المللی و نیز نمایندگان برخی کشورها از جمله پاکستان ، ترکیه ، بلغارستان ، آمریکا ، عربستان ، بحرین و ویتنام بعنوان ناظر حضور داشتند .
رقابت های جام خزر- 2018 از 9 مرداد به مدت 10 روز با شرکت یگان های شناور و ناوهای موشک انداز روسیه ، جمهوری اسلامی ایران ، قزاقستان و جمهوری آذربایجان برگزار می شود .
ناوهای موشک انداز پیکان و جوشن نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی «شهرام حبیبی»ناخدای یکم عرشه در این مسابقات بین المللی شرکت کرده اند .
خاورم ** 337** 1579
این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • irna.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits