هیئت منتخبی از مجلس و دولت به وضعیت بازداشتی‌ها رسیدگی کنند

۱,۳۱۵
۰
۰
چهارشنبه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ ۰۲:۳۵

تهران- ایرناپلاس- خانواده چند فعال محیط‌ زیستی که در بهمن‌‌ماه سال گذشته به اتهام ارائه اطلاعات طبقه‌بندی شده کشور به بیگانگان بازداشت شده‌اند، با نگارش نامه‌ای خطاب به رؤسای قوای سه‌گانه خواستار آزادی این جوانان شدند.

در نامه خانواده‌ بازداشت‌شده‌ها با اشاره به گزارش مسئولان دولتی و قوه قضائیه در مورد این افراد ذکر شده است: «هیئت ویژه تحقیق رئیس محترم جمهور، وزیر محترم اطلاعات و رئیس محترم سازمان حفاظت محیط زیست رسماً اعلام کرده‌اند، اتهام جاسوسی به بازداشت‌شدگان فعال محیط‌زیست واهی است و خواستار آزادی آنها شده‌اند. سخنگوی محترم قوه قضائیه نیز از پایان دوران تحقیقات پرونده‌های ایشان خبر داده است. با این حال، عزیزانمان همچنان در بازداشت موقت به سر می‌برند».
در ادامه، این خانواده‌ها خواستار تشکیل هیئت منتخبی از نمایندگان مجلس و دولت برای شفاف‌سازی، دیدار و گفت‌وگو با بازداشت شده‌ها شدند و نوشته‌اند: «تقاضای این‌جانبان والدین و بستگان این عزیزان از شما بزرگواران آن است که به اعتبار صلاحیت عالی در امور مرتبط با امنیت ملی و مدیریت بحران کشور، تدبیر ارزشمند خود را برای آزادی این جوانان وطن‌دوست از اتهام ناروا و جگرسوز جاسوسی به کار بندند.»

**بازداشت شده‌ها چه کسانی هستند؟
امیرحسین خالقی، هومن جوکار، طاهر قدیریان، سام رجبی، نیلوفر بیانی، سپیده کاشانی، مراد طاهباز، و عبدالرضا کوهپایه افرادی هستند که همچنان در بازداشت هستند و در سازمان‌های مردم‌نهاد محیط‌زیستی فعالیت می‌کردند.

اداره‌کل اخبار چندرسانه‌ای ایرناپلاس**هیئت منتخبی از مجلس و دولت به وضعیت بازداشتی‌ها رسیدگی کنند
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter