ایران از بهترین کشورها در گسترش پوشش بیمه ای است

۱,۲۹۶
۰
۰
سه شنبه, ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۹:۳۵

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه ایران از بهترین کشورها در گسترش پوشش بیمه ای است، گفت: اکنون تامین اجتماعی در سه حوزه بیمه، درمان و اقتصاد فعالیت می کند.

به گزارش ایرنا از اعلام روز سه شنبه سازمان تامین اجتماعی، سیدتقی نوربخش در نشست سفرا و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های تابعه به معرفی فعالیت های سازمان تامین اجتماعی پرداخت و افزود: 100 هزار میلیارد تومان بودجه این سازمان در سال جاری است که بدون اتکا به بودجه عمومی کشور تامین و صرف خدمات این سازمان می شود.
وی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی و شرکت های تابعه آن در مراودات بین المللی از انعطاف بخش خصوصی و اعتبار بخش دولتی به صورت همزمان برخوردار است.
نوربخش ادامه داد: این سازمان با پذیرش کنوانسیون اتحادیه بین المللی کار و عضویت در اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی (ایسا) از 40 سال پیش مسایلی مانند سالمندی و بیماری را تحت پوشش قرار می دهد.
وی اظهار داشت: این سازمان 42 میلیون نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد که از این تعداد 14 میلیون بیمه شده اصلی و 6 میلیون مستمری بگیر اصلی و تبعی هستند.
نوربخش گفت: هزار واحد اجرایی بیمه ای و درمانی متعلق به این سازمان در کشور فعالیت می کنند، 300 کارگزاری به بیمه شدگان خدمات ارائه می دهند و یک میلیون و ٢٠٠ هزار کارفرما در کشور مشمول تامین اجتماعی هستند.
وی تامین اجتماعی را سازمان درآمد هزینه ای عنوان کرد که تمام ابعاد زندگی این افراد را تحت پوشش قرار می دهد و از قبل تولد تا پس از فوت بیمه شدگان تحت پوشش این سازمان هستند.
نوربخش افزود: هزینه سازمان تامین اجتماعی ماهیانه 6 هزار و 700 میلیارد تومان است که در بخش ارائه خدمات به بیمه شدگان و مستمری بگیران صرف می شود.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی این سازمان را دارای پتانسیل بالایی در توریسم درمانی عنوان کرد و گفت: 36 بیمارستان ملکی این سازمان در مناطق مرزی وجود دارند.
نوربخش با بیان اینکه در نفت، گاز و دارو نیز زمینه توسعه فعالیت ها وجود دارد، افزود: امکان ارائه کمک ها و انتقال تجربیات بیمه ای به سایر کشورها را نیز داریم.
وی بیمه ایرانیان خارج از کشور و اتباع خارجی داخل کشور را یکی از اقدامات مهم سازمان تامین اجتماعی در سال های اخیر برشمرد و گفت: بیمه ایرانیان خارج از کشور موضوع بسیار مهمی است و همکاری سفارتخانه ها و نمایندگی های کشور در این زمینه راهگشا است.
اجتمام* 7268*1834ایران از بهترین کشورها در گسترش پوشش بیمه ای است
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter