برده داری با رویاهای از دست رفته ادامه دارد

۱,۳۷۴
۰
۰
سه شنبه, ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۱۵

رم - ایرنا - 'سرجو ماتارلا' رئیس جمهور ایتالیا روز دوشنبه به مناسبت روز جهانی مبارزه علیه 'قاچاق انسان' گفت: پناهجویان برده های نوین هستند و برده داری یکی از بزرگترین معضلات بشریت است.

به گزارش ایرنا، وی در بیانیه ای که به مناسبت روز جهانی مبارزه علیه قاچاق انسان منتشر شد ، افزود: بردگی معرف یکی از بزرگترین شرم های بشریت است. امروز باید هر نوع بردگی قدیمی و جدید را محکوم کرد.
ماتارلا ادامه داد ، پدیده پناهجویان زمینه برای بروز و گسترش نوع جدید برده داری است. هیچ کشوری از این معضل و نقض کرامت بشر مصون نیست.
به گزارش سازمان بین المللی کار، حدود 40 میلیون نفر در جهان قربانی برده داری هستند که از این تعداد 25 میلیون نفر مجبور به کارهای اجباری و 15 میلیون نفر نیز مجبور به ازدواج های اجباری شده اند.
این مساله سازمان ملل را وادار کرد تا هدف از بین بردن قاچاق انسان را تا سال 2030 اتخاذ کند.
ماتارلا افزود: اینها جراحت هایی هستند که باید با قاطعیت ریشه کن شوند . نیاز به یک پاسخ مناسب با تعهد فرهنگی و مدنی بیشتر است. هر روز هزاران نفر جان خود و عزیزانشان را در دریا و خشکی به خطر می اندازند و شرایط مایوس کننده، فاجعه جنگ ها، فقر و بی ثابتی باعث می شود تا به دام قاچاقچیان انسان افتاده که به آنها ستم می کنند.
هیچ کشوری از این معضل مصون نیست و نیاز به مسئولیت تمام جامعه بین المللی دارد و تنها با همکاری می توان این پدیده را شکست داد.
پاپ فرانسیس رهبر مذهبی کاتولیک ها نیز در موعظه های روز یکشنبه خود به موضوع قاچاق انسان اشاره کرد و از رهبران سیاسی خواست تا با معضل قاچاق انسان مبارزه کنند و از مردم نیز دعوت کرد تا بی عدالتی ها را گزارش کرده و با قاطعیت با این جنایت شرم اور مقابله کنند.
پاپ اظهار داشت اینجا در رم هم قاچاق انسان وجود دارد این معضل، خیلی از مردان و زنان و کودکان را با هدف سوء استفاده کاری و جنسی و تجارت اندام و تکدی گری و خلافکاری اجباری به بردگی می کشاند.
سازمان ملل متحد روز 30 جولای را ( امسال مصادف با 8 تیر ) روز جهانی مبارزه با قاچاق انسان نام ‌گذاری کرده است.
شس**اروپام**461 **1917این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter