۵۴۵ تهرانی برای دریافت مجوز سقط درمانی اقدام کردند

۱,۳۴۱
۰
۰
سه شنبه, ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۵۵

تهران - ایرنا- روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: در سه ماه نخست امسال 545 نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی (جسمانی) به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کردند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران، از این تعداد مراجعه کننده، 294مورد مجوز سقط درمانی را از این اداره کل دریافت کرده اند.
این گزارش افزود: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال 96 که تعداد درخواست برای صدور مجوز سقط درمانی 548 مورد اعلام شده بود نیم درصد کاهش یافته است. در خرداد امسال 170 مورد جهت دریافت مجوز سقط درمانی به اداره کل پزشکی قانونی تهران مراجعه کرده اند که در مدت مشابه سال قبل 12درصد کاهش یافته است.
روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان تهران در این گزارش آورده است: شرایط ضروری برای صدور مجوز سقط درمانی به دو گروه تقسیم می شود شرایط مربوط به ناهنجاری های جنینی و شرایط مربوط به وجود یک بیماری جدی در مادر که در مورد مشکلات و ناهنجاری های جنینی، تشخیص قطعی ناهنجاری با آزمایش ژنتیک معتبر یا سونوگرافی معتبر، ناهنجاری یا ناهنجاری ها موجب حرج مادر شود، رضایت آگاهانه و کتبی مادر، سن بارداری کمتر از 19هفته بر اساس سونوگرافی معتبر و اینکه حرج مادر توسط سه متخصص مربوطه تشخیص و به تایید پزشکی قانونی برسد، است.
اجتمام * 1193 * 3063545 تهرانی برای دریافت مجوز سقط درمانی اقدام کردند
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter