اسقف متهم به پنهانکاری رسوایی اخلاقی استعفا کرد

۱,۳۳۷
۰
۰
سه شنبه, ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۳۵

تهران - ایرنا - واتیکان روز دوشنبه اعلام کرد که «فیلیپ ویلسون» اسقف اعظم استرالیا که به دلیل مخفی نگه داشتن ماجرای رسوایی اخلاقی در کلیسای کاتولیک رم گناهکار شناخته شده، از منصب خود استعفا کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این اسقف اعظم آدلاید چندی پیش به قصور در افشای رسوایی اخلاقی پدر «جیمز فلچر» به پلیس، محکوم شد.
دو قربانی جنسی این پرونده، در سال 1976پرده از این تخلف در حضور ویلسون برداشتند، اما وی از علنی کردن ماجرا خودداری کرد.
پیشتر در ماه جاری، ویلسون به یک سال زندان محکوم شد و براساس اعلام واتیکان، «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک های جهان استعفای را پذیرفته است.
فلچر درسال 2004 به خاطر ارتکاب 9 فقره سوء استفاده جنسی ازکودکان، گناهکار شناخته شد و در سال 2006 پس از ابتلا به سکته در زندان جان باخت.
ویلسون در حالی استعفا داد که موج جدیدی از اتهام های اخلاقی، عالی رتبه ترین رده های کلیسای کاتولیک در سراسر جهان را فرا گرفته است.
پاپ فرانسیس همچنین در هفته جاری استعفای کاردینال «تئودور مک کاریک» یکی از برجسته ترین شخصیت های کلیسای کاتولیک آمریکا را که در کانون رسوایی جنسی قرار دارد، پذیرفت.
اتهام های وارده به این کاردینال که ماه گذشته پرده از آن برداشته شد، در حالی مطرح است که پاپ فرانسیس با بحران دیگری در شیلی به دلیل رسوایی اخلاقی در کلیساهای این کشور رو به روست.
لغزش مک کاریک، کلیساهای آمریکا را در بهت و حیرت فرو برد، زیرا وی طی دهه ها یکی از رهبران مذهبی محترم و معتمد پاپ ها و روسای جمهوری این کشور بود.
ماه گذشته، مقام های کلیساهای آمریکا اعلام کردند که اتهام های وارده به این کاردینال در مورد سواستفاده جنسی از یک پسر 16 ساله در حدود 50 سال پیش، معتبر بوده و واقعیت داشته است.
ازآن زمان به بعد، یک نوجوان دیگر اتهامی علیه مک کاریک مبنی بر سواستفاده از خود را مطرح کرده است. همچنین چند نفر دیگر این کاردینال آمریکایی را به موارد مشابهی متهم کرده اند.
مک کاریک گفته است که حادثه 50 سال پیش را به یاد نمی آورد، اما در مورد دیگر اتهام های وارده به خود اظهارنظری نکرده است.
روزنامه نیویورک تایمز هفته گذشته گزارش داد که دو قلمروی اسقفی در نیوجرسی مکانی که مک کاریک در آن خدمت کرده، در سال های 2005 و 2007 با افرادی که وی را متهم به موارد غیراخلاقی کرده اند، به توافق مالی برای بستن این پرونده دست یافته است.
برخی کاتولیک های آمریکا گفته اند که واتیکان باید بازرسی را به ایالات متحده اعزام کند تا در مورد افراد مطلع در میان عالی رتبه گان کلیساهای آمریکا از وقایع ادعایی و چرایی عدم جلوگیری از ترفیع مقام مک کاریک تحقیق به عمل آورد.
اروپام**9109**1590اسقف متهم به پنهانکاری رسوایی اخلاقی استعفا کرد
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter