ترامپ: آماده دیدار با رهبران ایران هستم

۱,۳۷۱
۰
۰
Arad Arad |
سه شنبه, ۰۹ مرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۰۱

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه نشست خبری با نخست وزیر ایتالیا بار دیگر به فشار بر ایران اشاره کرد و گفت او آماده ملاقات با رهبران ایران برای رسیدن به یک توافق «درست و سازنده» است.

روز دوشنبه عصر به وقت واشنگتن پرزیدنت دونالد ترامپ میزبان جوزپه کونته نخست وزیر جدید ایتالیا بعد از دیدار کاری، در یک نشست خبری شرکت کردند.

در بخشی از این نشست خبری، رئیس جمهوری آمریکا در ادامه بحث درباره مبارزه با تروریسم، به ایران اشاره کرد و گفت: ما اجازه نمی دهیم که تهران به سلاح هسته ای برسد.

خبرنگاری از پرزیدنت ترامپ درباره ملاقات احتمالی با حسن روحانی رئیس جمهوری ایران گفت، ما آماده ملاقات با هر کسی هستم. نمی دانم آنها بخواهند. بخصوص که اکنون وضع شان خوب نیست. ولی در نهایت باید بیایند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: من برای ملاقات آماده هستم اما ملاقات کافی نیست. قرار نیست مثل برجام کاغذ سیاه کنیم. آن یک توافق بد بود که از آن خارج شدیم. من حاضرم بدون پیش شرط مذاکره کنم تا یک توافق خوب به دست بیاوریم.

اشاره رئیس جمهوری آمریکا به ایران در حالی است که پیش از این نشست، برخی تحلیلگران گفته بودند احتمالا بخشی از مذاکرات دو رهبر آمریکا و ایتالیا، درباره واردات نفت از ایران باشد.

ایتالیا بزرگترین خریدار نفت ایران در اروپا و اولین شریک تجاری ایران در اتحادیه اروپاست، اما مقدمات برقراری دور اول تحریم های آمریکا علیه ایران که تا هفت روز دیگر آغاز می شود، ادامه مبادلات بانکی و بازرگانی در این سطح را با مشکل بزرگی روبرو کرده است.

پانزده ماه پیش پرزیدنت ترامپ در واشنگتن میزبان «پائولو جنتیلونی» نخست وزیر سابق ایتالیا نیز درباره ایران گفت: ایران در حال اقدامات نامناسبی است. من از قبل گفته ام، این توافق خوب نبود. ما توافق ایران را در حال بررسی داریم تا ببینیم ایران چه تخلفاتی داشته است. در آینده درباره اش صحبت می کنیم.

کمی بعد از این سخنان پرزیدنت ترامپ آمریکا را از برجام خارج کرد و قرار است دو دور تحریم های هسته ای ایران که صادرات نفت و گاز این کشور را هدف می گیرد، از نو باز گردد.


ترامپ: آماده دیدار با رهبران ایران هستم
امتیاز : 1 تعداد رای : 1
0
0

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter