alexametrics
دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۱ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۴ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
در جشن عروسی شاهزاده خانواده سلطنتی بریتانیا دونالد ترامپ دعوت خواهد شد؟

جشن عروسی مگان مارکل و شاهزاده هری

در جشن عروسی شاهزاده خانواده سلطنتی بریتانیا دونالد ترامپ دعوت خواهد شد؟
4
شنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ ۲۳:۰۲
جشن عروسی مگان مارکل و شاهزاده هری قرار است در 19 ماه می(29 اردیبهشت 1397) برگزار شود اما دونالد ترامپ همچنان مطمئن نیست که برای رفتن به این عروسی باید برنامه ریزی کند یا خیر! اما با این وجود رئیس جمهور آمریکا برای این دو زوج آرزوی خوشبختی کرد.

در حالیکه تا بهار 2018 زمان زیادی باقی نمانده است و جشن عروسی مگان مارکل و شاهزاده هری هم قرار است در بهار برگزار شود اما طبق نظر کارشناسان خبری از دعوت دونالد ترامپ به این مراسم نیست این درحالی است که پرزیدنت ترامپ خودش به پیرز مورگان برنامه ساز و روزنامه نگار ایالات متحده آمریکا گفته است که تاکنون هیچ دعوتنامه ای برای شرکت در جشن عروسی شاهزاده بریتانیا دریافت نکرده است!

جشن عروسی پرنس هری و مگان مارکل قرار است در 19 ماه می برگزار شود اما دونالد ترامپ همچنان مطمئن نیست که برای رفتن به این عروسی باید برنامه ریزی کند یا خیر! ترامپ در مصاحبه ای در شبکه ITV در جواب مورگان که از او سوال کرد آیا تا این لحظه دعوتنامه ای برای جشن عروسی شاهزاده هری دریافت کرده اید گفت "تا جاییکه من اطلاع دارم نه". او با وجود اینکه در گذشته مورد انتقاد مگان مارکل قرار گرفته بود آنها را "زوجی دوست داشتنی" نامید و برای آنها آرزوی خوشبختی کرد و گفت خوشحالی آنها را از صمیم قلب آرزومندم.

جشن عروسی مگان مارکل و شاهزاده هری

جشن عروسی پرنس هری و مگان مارکل مدل و بازیگر آمریکایی

علیرغم همه آرزوهای خوبی که ترامپ برای این دو زوج مشهور داشت اما انگار هیچ خبری از دعوت ترامپ به این مراسم عروسی نیست.

به گفته لارکامب نویسنده کتاب شاهزاده هری Prince Harry: The Inside Story دلیل عدم دعوت رئیس جمهور آمریکا به جشن عروسی پرنس هری و مگان مارکل شاید مشکلات دیپلماتیکی باشد. او همچنین گفته است که توصیه اطرافیان به شاهزاده هری این است که از دعوت باراک اوباما رئیس جمهور پیشین ایالت متحده آمریکا نیز به همین دلیل خودداری کند.

لارکامب می گوید اگر اوباما بر خلاف تصور روزی مواضع قدرت را در دست بگیرد در زمینه سیاست های خارجی و روابط خاص میان بریتانیا و آمریکا برای دولت بریتانیا مشکلاتی به وجود خواهد آمد و به همین دلیل هری و مگان دوست ندارند که مراسم عروسی شان تحت تاثیر اینگونه مسائل قرار بگیرد.

گذشته از مسائل سیاسی، از آنجایی که ترامپ هیچ گونه رابطه دوستانه ای با پرنس هری ندارد بنابراین لزومی بر دعوت او وجود ندارد. اما پرنس هری و چهل و چهارمین رئیس جمهور آمریکا یعنی اوباما در Invictus Games با یکدیگر مشارکت داشته اند و همچنین اوباما با ارسال توئیتی در صفحه خود نامزدی این دو زوج مشهور را تبریک گفت.

دونالد ترامپ تا بحال به شخصه با شاهزاده هری ملاقاتی نداشته است و به عنوان رئیس جمهور هنوز سفری به انگلستان تدارک ندیده است. پرنس هری فقط آشنایان خود را به عروسی دعوت می کند.

در مورد مگان مارکل و پرنس هری بیشتر بخوانید:

بیوگرافی مگان ماركل و رابطه ی عاشقانه او با پرنس هری

جشن عروسی مگان مارکل و شاهزاده هری

مگان مارکل و همسرش شاهزاده انگلستان

ترامپ در گذشته هم نسبت به خانواده سلطنتی تاریخچه پرماجرایی دارد. او در مورد دوشس کمبریج پرنسس دیانا و پرنسس کاترین گفته بود که چنین عروس هایی برای خانواده سلطنتی آنقدرها هم خوشایند نیستند.

خبرها حاکی از این است که در صورتی که خانواده سلطنتی، ترامپ را به جشن عروسی پرنس هری دعوت نکنند ترامپ توئیت های توهین آمیزی برای مقابله با این رفتار آنها منتشر خواهد کرد!

اما چیزی که ممکن است آتش خشم ترامپ را فروکش کند این است که خانواده سلطنتی تا کنون در جشن های پیشین خود هیچ یک از رهبران سیاسی جهان را دعوت نکرده اند. در جشن عروسی شاهزاده ویلیام و دوشس کیت هیچ مقام سیاسی آمریکایی حضور نداشت.

جشن عروسی مگان مارکل و شاهزاده هری

خانواده سلطنتی بریتانیا

با حذف اوباما و پرزیدنت ترامپ از لیست مهمانان دعوت به عروسی شاهزاده هری فقط خانواده مگان مارکل و دوستان نزدیک او در هالیوود به این جشن عروسی سلطنتی دعوت خواهند بود. دیوید بکهام، التون جان و افراد سرشناس زیادی نیز بدون شک به این مراسم خواهندآمد.

در این مراسم پرشکوه سایر خانواده های سلطنتی خارجی مثل ملکه دانمارک، پرنسس سوئد، ملکه اسپانیا و ... که در مراسم ازدواج کیت و شاهزاده ویلیام حضور داشتند دعوت هستند.


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits