alexametrics
دلگرم
امروز: جمعه, ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۰۱ شوّال ۱۴۴۲ قمری و ۱۴ مه ۲۰۲۱ میلادی
0
سه شنبه, ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۳ ۱۶:۰۰
کهنه سربازان انگلیسی روانی شده اند - یک سازمان خیریه که در زمینه درمان بیماری های روانی-کهنه-سربازان-انگلیسی-روانی

یک سازمان خیریه که در زمینه درمان بیماری های روانی کهنه سربازان انگلیسی فعالیت می کند، در گزارشی از افزایش شدید استرس و ناراحتی های روانی در میان سربازان بازگشته از جنگ افغانستان و عراق خبر داد.

به گزارش مشرق، مطالعات سازمان موسوم به ˈمقابله با استرسˈ حکایت از این دارد که سربازان انگلیسی بازگشته از جنگ افغانستان که در سال 2013 میلادی نیاز به درمان ناراحتی های روانی خود پیدا کرده اند، در مقایسه با سال 2012 میلادی حدود 57 درصد افزایش داشته است.

انگلیس از سال 2001 میلادی در افغانستان حضور نظامی دارد و سربازان این کشور قرار است تا پایان سال جاری میلادی افغانستان را ترک کنند.

این سازمان خیریه تاکید کرده است که انگلیس باید برای افزایش بیشتر موارد اضطراب و ناراحتی های روانی در میان کهنه سربازان خود آماده شود، چون احتمالا تعداد نظامیانی که در سال جاری میلادی باید تحت درمان قرار بگیرند، باز هم افزایش خواهد یافت.

روزنامه گاردین چاپ لندن با اختصاص تیتر نخست روز دوشنبه خود به این موضوع، نوشت: در سال 2013 میلادی 358 نفر از سربازان بازگشته از افغانستان به دلیل ناراحتی های روانی نیاز به درمان پیدا کردند که در مقایسه با سال قبل از آن، 130 نفر بیشتر بوده است.

این روزنامه انگلیسی با اشاره به افزایش مشکلات روانی در میان سربازان بازگشته از جنگ عراق نیز نوشت: با اینکه نیروهای انگلیسی حدود پنج سال پیش از عراق خارج شدند ولی افزایش ناراحتی های روانی در میان کهنه سربازانی که در آن جنگ حضور داشته اند، همچنان ادامه دارد.

به نوشته گاردین، در سال گذشته میلادی، تعداد کهنه سربازان جنگ عراق که نیاز به درمان پیدا کردند، در مقایسه با سال پیش از آن، 20 درصد بیشتر بوده است.

ˈاندرو کامرونˈ مدیر سازمان خیریه ˈمقابله با استرسˈ گفت: ما باید برای افزایش تعداد این گونه بیماران در سال های آینده آمادگی داشته باشیم، چرا که مشکلات روانی در اکثر مواقع پس از گذشت زمان بروز و ظهور پیدا می کند.

وی افزود: از سوی دیگر بسیاری از کهنه سربازان در ابتدا تمایل ندارند برای حل مشکلات روحی و روانی خود درخواست کمک های درمانی بکنند.

کامرون اظهارداشت: ما هم اکنون حتی با مراجعات جدیدی از سوی کهنه سربازان انگلیسی که در اوایل دهه 1980 میلادی در جنگ فالکلند شرکت داشته و دچار مشکلات روحی و روانی شده اند، مواجه هستیم.

وزارت دفاع انگلیس در واکنش به این گزارش اعلام کرد که بیش از هفت میلیون پوند برای بهبود خدمات مربوط به سلامت روان سرمایه گذاری کرده است.

یک سخنگوی این وزارتخانه گفت: ما به دنبال این هستیم که اطمینان حاصل کنیم هر کس نیاز به درمان پیدا کرد، خدمات لازم در دسترس باشد.

روزنامه ایندیپندنت چاپ لندن نیز چند روز پیش در گزارشی از افزایش مشکلات ناشی از مصرف الکل در میان نظامیان انگلیسی خبر داد و به نقل از آمار وزارت دفاع نوشت: در سال گذشته میلادی بیش از هزار و 600 نفر از نظامیان انگلیسی به دلیل سوء مصرف الکل، تحت درمان قرار گرفتند.

این روزنامه افزود: تعداد سربازانی که در سال 2013 میلادی به دلیل بیماری های ناشی از مصرف الکل تحت درمان قرار گرفتند، در مقایسه با سال قبل از آن، 28 درصد بیشتر بوده است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • mashreghnews.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits