دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۳ آذر ۱۴۰۲ برابر با ۱۹ جمادى الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۴ دسامبر ۲۰۲۳ میلادی
عواقب اخراج سم آلتمن از OpenAI
0
به‌ دنبال اخراج سم آلتمن از OpenAI عواقب دیگری برای این شرکت پژوهشی غیرانتفاعی هوش مصنوعی آمریکایی به دنبال داشت.

سم آلتمن اخراج شد

سم آلتمن ساعاتی پس از اینکه OpenAI بازگشت او را رد کرد، توسط مایکروسافت استخدام شد.

شرکت OpenAI که چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT را توسعه داده درگیر حواشی مختلفی شده است.

دلگرم به نقل از دیجیاتو : به‌دنبال شکست مذاکرات سم آلتمن با هیئت مدیره OpenAI برای بازگشت به این شرکت، حالا ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت اعلام کرده که این غول فناوری ضمن ادامه همکاری با OpenAI، سم آلتمن و گرگ براکمن را به‌عنوان رئیس تیم تحقیقات هوش مصنوعی به استخدام مایکروسافت درآورده است.

علت اخراج سم آلتمن

هیئت مدیره OpenAI در روز جمعه مدیرعامل سابق این شرکت یعنی سم آلتمن را از کار برکنار کرد. گزارش شده که برخی اختلافات داخلی پیرامون امنیت و روند توسعه هوش مصنوعی از دلایل اصلی برکناری آقای آلتمن بوده است.

عواقب این اخراج: استعفای چند مدیر دیگر

به‌دنبال اخراج سم آلتمن از OpenAI، گرگ براکمن، رئیس و هم‌بنیان‌گذار شرکت سازنده ChatGPT نیز از این شرکت کناره‌گیری کرد. گفته می‌شود که چند دانشمند ارشد نیز از OpenAI جدا شده بودند. حالا به‌نظر می‌رسد که همه آن‌ها در مایکروسافت مشغول به کار خواهند شد.

سم آلتمن

خبرنگاری به نام Kara Swisher اعلام کرده که میرا موراتی درخواست بازگشت آقای آلتمن و آقای برومبک (دیگر هم‌بنیان‌گذار OpenAI که اندکی بعد از آقای آلتمن از شرکت خارج شد) را داشته است.

حتی مدیرعامل مایکروسافت، ساتیا نادلا، نیز این بحران‌ها حضور داشته و از سم آلتمن پشتیبانی کرده است. از سوی دیگر، سرمایه‌گذاران و کارمندان اصلی OpenAI نیز هیئت مدیره را تشویق کرده‌اند که عقب نشینی کند و سم آلتمن را باز گرداند.

 اخراج سم آلتمن

حالا با انتخاب امت شیر به عنوان مدیر عامل جدید، هیئت مدیره تمام احتمالات برای برگشت آقای آلتمن را از بین برده است.

سم آلتمن در جدیدترین توئیت خود و با انتشار یک تصویر نیز به طور غیرمستقیم به این اتفاق واکنش نشان داده است. او امروز با کارت مهمان برای مذاکره با هیئت مدیره در OpenAI حضور داشته است. البته توییت آقای آلتمن قبلا از اعلام خبر مدیر عاملی امت شیر به اشتراک گذاشته شده است.

ساتیا نادلا در پستی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس اعلام کرد که مایکروسافت به همکاری خود با OpenAI پایبند می‌ماند و به نقشه راه آینده اطمینان دارد. او همچنین در این پست گفته است که

سم آلتمن و گرگ براکمن را به استخدام مایکروسافت درآورده تا هدایت تیم جدید تحقیقات هوش مصنوعی این شرکت را برعهده بگیرند.

در پست ساتیا نادلا آمده است: «ما به همکاری با OpenAI پایبند می‌مانیم و به نقشه راه محصولات خود و توانایی‌مان در ادامه مسیر نوآوری براساس آن‌چه در رویداد مایکروسافت ایگنایت معرفی شد، و البته پشتیبانی از مشتریان و شرکای خود اطمینان داریم. مشتاقیم تا 'امت شیر' و تیم مدیریت جدید OpenAI را بیشتر بشناسیم و با آن‌ها همکاری کنیم.»
سم آلتمن به مایکروسافت ملحق شد

OpenAI ساعتی پیش «امت شیر»، مدیرعامل سابق توییچ را به‌عنوان مدیرعامل موقت جدید خود معرفی کرد. شیر جانشین میرا موراتی می‌شود که ظاهراً حامی بازگشت آلتمن به این شرکت بود.

نادلا در ادامه پست خود درباره پیوستن آلتمن به مایکروسافت می‌گوید: «بی‌اندازه هیجان‌زده‌ایم تا اعلام کنیم که سم آلتمن و گرگ براکمن، به‌همراه همکاران خود، به مایکروسافت می‌پیوندند تا یک تیم جدید تحقیقات هوش مصنوعی پیشرفته را هدایت کنند. حالا به‌سرعت به‌دنبال تأمین منابع لازم برای موفقیت آن‌ها خواهیم بود.»

سم آلتمن نیز در واکنش به پست نادلا نوشت: «مأموریت ادامه دارد.»این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits