دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۵ تیر ۱۴۰۱ برابر با ۲۶ ذو القعدة ۱۴۴۳ قمری و ۲۶ ژوئن ۲۰۲۲ میلادی
بازار داغ خرید و فروش کلیه ایرانیان به دلار در عراق !
0
دوشنبه, ۲۷ دی ۱۴۰۰ ۰۲:۱۰
دلار می‌گیرند ، کلیه می‌دهند ؛ کلیه‌فروشی ایرانی‌ها در عراق رواج پیدا کرد .

ماجرای فروش اعضای بدن در عراق چیست و قیمت کلیه در عراق چقدر است؟

قیمت کلیه در عراق چطور محاسبه می‌شود؟ حسین بیگلری، رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی کرمانشاه درباره قیمت کلیه در عراق به خبرآنلاین گفته: «گاهی افرادی که برای اعلام آمادگی جهت اهدای کلیه به انجمن مراجعه می‌کنند در مواجه با قیمت کلیه که از نظرشان کم است به ما می‌گویند ما می‌رویم عراق کلیه می‌فروشیم، تکرار این حرف سبب شده ما حدس می‌زنیم عراقی‌ها به ایران مراجعه می‌کنند و کسی‌که می‌خواهد کلیه خود را بفروشد پیدا می‌کنند.»

او ادامه می‌دهد: «چون در ایران پیوند اعضا به شهروندان خارجی ممنوع است، آن‌ها فرد را به عراق دعوت می‌کنند، دلار هم به طرف می‌دهند و آن‌جا پیوند می‌زنند. بنابراین وقتی مردم این‌ها را به ما می‌گویند قطعاً یک چیزهایی وجود دارد.»

حالا برخی از جوانان پا به بازار خرید و فروش اعضای بدن گذاشته‌اند. از ۲۰ ساله تا ۲۵ ساله. برای فروش کلیه خود هم جوان بودن را به عنوان امتیازی می‌گویند و البته که خریدار هم آن را لحاظ می‌کند!

آنطور که پیش‌تر رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت به ایسنا گفته بود درحال حاضر ۳۷ هزار و ۱۸۵ بیمار به‌ علت نارسایی کلیه تحت درمان به روش دیالیزم هستند که حدود ۹۰ درصد بیماران کلیوی به پیوند کلیه نیاز دارند. این یعنی حدود ۳۳ هزار نیازمند به پیوند کلیه.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است