دلگرم
امروز: شنبه, ۲۴ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۰۹ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۱۶ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
ستاد مقابله با کرونا: لامبدا هنوز وارد ایران نشده
0
سه شنبه, ۰۹ شهریور ۱۴۰۰ ۰۸:۵۶
کرونا لامبدا هنوز وارد ایران نشده و در صورت کنترل مرزها از ورود سویه جدید کرونا به کشور پیشگیری خواهد شد.

کرونا لامبدا در ایران

دلگرم به نقل از فارس: علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر از عدم کشف سویه جدید لامبدا در کشور خبر داد و گفت: تاکنون هیچ نمونه‌ای از ویروس جهش یافته لامبدا در ایران شناسایی نشده است.

زالی گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ گونه شواهد آزمایشگاهی، بالینی و بیمارستانی از کشف ویروس لامبدا در تهران و سایر استانهای کشور گزارش نشده است.

حتماً بخوانید:
دکتر بهره مند: کرونا لامبدا از اواخر مهر وارد ایران می شود!

دکتر بهره مند: کرونا لامبدا از اواخر مهر وارد ایران می شود!

هشدار دکتر بهره مند فوق تخصص ژنتیک که ورود کرونا دلتا را پیش بینی کرده بود نسبت به ورود کرونا لامبدا !

وی با اشاره به شناسایی سویه لامبدا در۴۰ کشورجهان خاطرنشان کرد: گرچه این ویروس به مرزهای اطراف کشور ما نیز سرایت کرده است اما خوشبختانه تاکنون نه از نظر تظاهرات بالینی و نه از نظر بررسی های آزمایشگاهی شواهدی دال بر وجود این ویروس جهش یافته در کشورمان مشاهده نشده است.

زالی با توجه به این که انتشار از طریق مرزها صورت می‌گیرد، تاکید کرد: کنترل مرزها و ترددها مهمترین موضوع در پیشگیری از ورود این سویه جدید است . بنابراین اعمال محدودیت‌های جدی تر در مرزهای کشور و به خصوص انجام قرنطینه‌های هوشمند در مبادی ورودی مرزهای زمینی و هوایی بسیار اهمیت دارد.

وی خاطرنشان کرد: در ستاد ملی کرونا نیز این هفته موضوع کنترل مرزها مورد تاکید ریاست جمهوری قرار گرفت و مقرر شد که اقدامات حفاظتی بیشتری در مرزهای هوایی و زمینی اعمال شود .

زالی ضمن آرزوی سلامتی و شفای عاجل برای تمامی بیماران مبتلا به کرونا ابراز امیدواری کرد: با اعمال محدودیت‌های بیشتر و فراهم سازی قرنطینه‌ها در مبادی ورودی کشور بتوانیم با ورود این سویه جدید مقابله کنیم و هموطنان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و محدودیت‌ها به کاهش شیوع بیماری کمک کنند.

انتهای پیام/


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید