alexametrics
دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ برابر با ۲۹ رمضان ۱۴۴۲ قمری و ۱۲ مه ۲۰۲۱ میلادی
ادارات دولتی در ماه رمضان، روزهای پنجشنبه تعطیل شد ؟
0
پنج شنبه, ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ ۱۱:۴۴
ادارات دولتی و بانک ها در ماه رمضان، روزهای پنجشنبه تعطیل رسمی است ؟ آیا 5 شنبه ها در ماه رمضان ادارات و بانک ها مشغول کارند یا تعطیل ؟

آیا در ماه رمضان پنجشنبه ها تعطیل است ؟

روزه داری در ماه رمضان از جمله مهمترین اعمال این ماه پرفیض برای مسلمانان میباشد. حال سوالی که در ذهن تمامی شما بوجود می آید این است که ساعات کار در ماه رمضان تغییر خواهد کرد ؟ و یا آیا در ماه رمضان پنجشنبه ها ادارات و بانک ها ها تعطیل هستند ؟

در ایام این ماه که با روزه داری و عبادت از مهمترین ایام تاریخ اسلام است، معمولا برخی تغییرات در وضعیت و روال عادی امور در کشور ما به وقوع می پیوندد.

ساعت کاری ادارات در روز های پنجشنبه ماه رمضان 1400

برای مثال و از جمله مهمترین این موارد باید به تغییر ساعت کاری در رمضان هر سال اشاره کرد:

هرساله با نزدیک شدن ماه رمضان ساعت کاری ادارات کاهش پیدا می‌کند، سال گذشته نیز با توجه به شیوع کرونا و دورکاری کارمندان، برای بهره‌مندی از فضایل این ماه مبارک از جمله تذکیه نفس و خودسازی ساعت کاری ادارات کاهش پیدا کرد.

امسال هم با توجه به شیوع موج چهارم کرونا و وضعیت قرمز و بحرانی کشور در ادارات نظام دورکاری اعمال شده است اما هنوز در خصوص کاهش ساعت کاری در ماه رمضان تصمیماتی اتخاذ نشده است

بر همین اساس معاون توسعه و منابع انسانی استانداری تهران درباره تغییر ساعت کاری بانک ها و ادارات در ماه رمضان ۱۴۰۰ گفت: هر گونه تغییر ساعت در ماه رمضان مبتنی ‌بر مصوبه هیات وزیران است

نتیجه:

ساعت کاری ادارات و بانک ها در ماه رمضان بنا بر قوانین ذکر شده میباشد و ادارات روزهای پنجشنبه نیز دایر مگر در صورت صلاحدید کارفرما 5 شنبه های ماه رمضان تعطیل رسمی شود .این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits