alexametrics
دلگرم
امروز: دوشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۵ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۸ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
قاتل وحید مرادی بخشیده شد !
0
یکشنبه, ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۸:۲۳
بخشیده شدن قاتل وحید مرادی توسط خانواده مقتول اول / آیا خانواده وحید مرادی رضایت می دهند ؟

عامل قتل وحید مرادی، شرور معروف کشور که ۲ حکم قصاص در پرونده‌اش دارد، موفق شد از خانواده نخستین مقتول رضایت بگیرد.

سعید که مهرماه امسال در دادگاه کیفری استان تهران به اتهام قتل وحید مرادی، شرور معروف کشور به قصاص محکوم شد، پیش از ارتکاب این جنایت، متهم به قتل مردی در ۱۳بهمن‌۹۵ بود و به همین اتهام در زندان به سر می‌برد.

این قتل در منطقه بی‌سیم رخ داد و در جریان آن سعید فردی را با اسلحه شکاری به قتل رساند. او که یکی از اراذل و اوباش سطح یک منطقه بی‌سیم بود، پس از این جنایت دستگیر شد و در بازجویی‌ها به قتل مسلحانه اقرار کرد.

وی گفت: چندماه قبل همراه تعدادی از دوستانم در یک مراسم عزاداری شرکت کرده بودیم. در آن مراسم مقتول هم همراه دوستانش بود که به‌خاطر قدرت‌نمایی با یکدیگر به‌صورت لفظی مشاجره کردیم. مقتول و دوستانش مدعی بودند که گروه آنها زور بیشتری دارند و حرفه‌ای هستند. کری‌خوانی و کل‌کل ما ادامه داشت و هر زمانی یکدیگر را در خیابان می‌دیدیم، برای هم خط و نشان می‌کشیدیم تا اینکه شب قبل از حادثه یکی از دوستان مقتول با قمه یکی از دوستان مرا به‌شدت زخمی کرد. وقتی متوجه درگیری آنها شدم، خیلی عصبانی شدم و تصمیم گرفتم همراه گروهمان از آنها انتقام بگیریم.

روز حادثه مقتول خبر داشت که من و دوستانم قصد داریم به سراغشان برویم، به همین دلیل دوستانش را خبر کرده بود. درگیری بین ما آغاز شد و دوستانم با شمشیر دوستان مقتول را زخمی کردند و من با شلیک گلوله جان مقتول را گرفتم.

سعید پس از اقرار به جنایت روانه زندان شد. درحالی‌که او دوران محکومیتش را سپری می‌کرد، وحید مرادی، شرور معروف کشور در یک مهمانی در خانه یکی از دوستانش او را به قتل رساند و چند روز بعد از جنایت در مرز ایران و ترکیه دستگیر شد. وحید پس از دستگیری به زندان رجایی‌شهر، یعنی همان جایی که سعید دوران محکومیتش را می‌گذراند، منتقل شد اما روز ۱۱تیر ۹۷ در جریان دعوایی که بین وحید و هوادارانش با گروه دیگری از زندانیان یعنی سعید و هوادارانش به راه افتاده بود، وی توسط سعید به قتل رسید.

سعید که حالا دومین جنایتش را هم مرتکب شده بود، منتظر بود تا پای میز محاکمه قرار بگیرد. مدتی بعد او به‌خاطر نخستین قتل در دادگاه محاکمه و به قصاص محکوم شد؛ حکمی که از سوی دیوان‌ عالی کشور هم تأیید شد اما این پایان ماجرا نبود. سعید مهرماه امسال نیز به اتهام قتل وحید مرادی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و به اتهام این جنایت نیز به قصاص محکوم شد. هنوز اما این حکم در دیوان‌ عالی کشور تأیید نشده بود که خانواده وی توانستند با پرداخت دیه، رضایت خانواده نخستین مقتول را بگیرند و به این ترتیب حالا سعید منتظر است تا تکلیف پرونده او به اتهام قتل وحید مرادی روشن شود و درصورت تأیید حکم قصاص‌اش، تنها راه نجاتش از مرگ جلب رضایت خانواده این مرد خواهد بود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • hamshahrionline.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits