alexametrics
دلگرم
امروز: جمعه, ۰۹ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۱۳ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۳۰ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
تاریخ بارش های شهابی 99
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران تاریخ و ساعت ساعت بارش شهابی مربوط به مرداد 99 را اعلام کرد

ساعت بارش شهابی مرداد ۹۹ اعلام شد

مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران گفت: بارش‌های شهابی پرساوشی طی سه روز آینده در آسمان کشور قابل رویت است.

مسعود عتیقی، مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران ، درباره بارش شهابی پرساوشی اظهار کرد: بارش پرساوشی یکی از بارش‌های مشهور سالانه است که به خاطر وقوع آن در فصل تابستان و به دلیل عبور آذرگوی‌های ویژه این بارش، بسیار مورد توجه علاقمندان به رویداد‌های نجومی است. شهاب‌های درخشان از ویژگی‌های این بارش شهابی معروف است.

او در ادامه بیان کرد: این بارش آخرین بارش پرساوشی است که عدد سال آن با ۱۳ شروع می‌شود و برای برخی شاید تداعی گر آخرین بارش شهابی تابستانی در قرن خورشیدی حاضر باشد، هر چند که باتوجه به نداشتن سال صفر در ابتدای گاه شمار، سال ۱۴۰۰ را می‌توان پایان بخش قرن حاضر خورشیدی دانست.

مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران اضافه کرد: این بارش به غلط توسط برخی "بَرساوشی" نامیده می‌شود در حالیکه نام آن با توجه به وجود حرف "پ" در زبان ما، "پِرساوشی" است که متاسفانه به یک غلط مصطلح تبدیل شده است.

عتیقی درباره ساعت اوج این بارش‌ها تصریح کرد: ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه روز چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ (وضعیت نور روز در ایران) یکی از زمان‌های اوج بارش پرساوشی امسال است.

مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران اضافه کرد: با این وجود ۳ زمان دیگر نیز برای مشاهده اوج این بارش پیش بینی شده است

این تاریخ‌ها سه شنبه، ۲۱ مرداد، چهارشنبه، ۲۲ مرداد و پنج شنبه، ۲۳ مرداد است. ماه در وضعیت هلال کاهنده صبحگاهی تا حدودی مزاحم مشاهده برخی از شهاب‌های کم نور این بارش است. شهاب‌های بسیار درخشان از ویژگی‌های این بارش زیبای تابستانی است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • www.yjc.ir
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits