دلگرم
امروز: شنبه, ۲۱ تیر ۱۳۹۹ برابر با ۲۱ ذو القعدة ۱۴۴۱ قمری و ۱۱ ژوئیه ۲۰۲۰ میلادی
جزئیات کسوف ۱ تیرماه در شهرهای مختلف
0
سه شنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۵۰
خورشید گرفتگی ۱ تیر ۱۳۹۹ صبح روز یکشنبه آغاز می شود و در برخی استان ها به وضوح قابل رویت است

خورشیدگرفتگی 1 تیر 99

صبح روز یکشنبه ۱ تیر ۱۳۹۹ شاهد خورشید گرفتگی حلقوی در قاره آفریقا و آسیا خواهیم بود که از سراسر ایران به صورت جزئی و با درصد بالایی رویت پذیر است.

کسوف 1 تیر 99

کسوف 1 تیر از نوع حلقوی است که در ایران و بسیاری از نقاط جهان به صورت جزیی دیده می شود.

ساعت خورشیدگرفتگی 1 تیر

خورشیدگرفتگی 1 تیر در تهران ، خورشیدگرفتگی در ساعت ۹ و ۵ دقیقه شروع میشود. در ساعت ۱۰ و ۱۶ دقیقه، گرفتگی به بیشترین مقدار خود می رسد و ماه ۴۸ درصد از قرص خورشید را می پوشاند و گرفتگی در ساعت ۱۱ و ۳۸ دقیقه پایان می یابد.

زمان خورشیدگرفتگی و حداکثر مقدار پوشیدگی در سایر نقاط ایران با تهران متفاوت است. این مقدار از حداکثر ۹۹ درصد در جنوب شرق تا حداقل ۲۹ درصد در شمال غرب کشور متغیر است.

این گرفتگی در آفریقا به جز بخشی از غرب آن، جنوب شرق اروپا و آسیا به صورت جزیی و در بخشی از جمهوری کنگو، سودان جنوبی، اتیوپی، یمن، عربستان سعودی، عمان، پاکستان، شمال هند، جنوب چین، تایوان به صورت حلقوی قابل مشاهده است.

خورشیدگرفتگی 1 تیرماه

مسیر کسوف ۱ تیر ۱۳۹۹

خورشیدگرفتگی 1 تیر در کدام شهرها قابل رویت است

اگر نگاهی به نقشه مسیر رویت پذیری خورشیدگرفتگی ۱ تیر بیاندازیم، می‌بینیم خط مرکزی گرفت از فاصله بسیار کمی از جنوب شرقی کشورمان ایران عبور می‌کند و گرفت حلقوی در ایران قابل روست نیست اما می توانیم با درصد بسیار بالایی این گرفت را رصد کنیم.

درصد گرفت خورشید در شهر های مختلف ایران را مشاهده می کنید. با توجه به این نقشه هر کجای ایران که باشیم امکان رصد این گرفت را داریم، اما با درصد های متفاوت. مثلا این مقدار در تبریز ۳۵ درصد و در تهران برابر با ۴۸ درصد است. هر چقدر به سمت جنوب شرق ایران حرکت کنیم مدت زمان خورشید گرفتگی و درصد گرفت خورشید بیشتر می‌شود.

در سواحل جنوب شرق ایران با ۹۷.۴ درصد شاهد بیشترین درصد گرفت هستیم اما با توجه به وضعیت قرمز به علت شیوع ویروس کرونا در استان سیستان و بلوچستان، توصیه میکنیم که به این شهرها سفر نکنید.

کسوف 1 تیر 99

خورشید گرفتگی ا تیر چه ساعتی شروع می‌شود؟

در تمام مناطق ایران، گرفت جزئی از ابتدا تا انتها قابل رویت است. حدودا از ساعت ۹ صبح گرفت آغاز شده، حدود ساعت ۱۰ بیشینه گرفت جزئی را شاهد هستیم و در حوالی ساعت ۱۱ و نیم، گرفت به پایان می رسد.

در شمال غرب ایران گرفت حدود دو ساعت و در جنوب غرب ایران حدود ۳ ساعت طول خواهد کشید.

برای یافتن جزئیات دقیق مربوط به زمان آغاز، بیشینه و پایان گرفت و همچنین درصد گرفت در محل زندگیتان کافیست در لینک زیر بر روی محل مورد نظرتان در نقشه کلیک کنید تا تمامی اطلاعات به همراه شبیه سازی شکل گرفت برایتان نمایش داده شود:
https://www.timeanddate.com/eclipse/map/2020-june-21

خورشید گرفتگی صبح روز یکشنبه ۱ تیر را به هیچ وجه از دست ندهید !


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
تبلیغات مشاغل
Ad · www.samamoshaver.ir

ثبت شرکت در اصفهان

Ad · www.newslaw.net

اخبار حقوقی

Ad · www.delgarm.com

قیمت روز کولر گازی

Ad · www.soorban.com

سالن عقد

Ad · www.delgarm.com

تست عشق

Ad · www.delgarm.com

تعبیر خواب

Ad · www.sokhansarayan.com

آموزشگاه زبان اصفهان

hits
statcounter