دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۲ تیر ۱۳۹۹ برابر با ۲۲ ذو القعدة ۱۴۴۱ قمری و ۱۲ ژوئیه ۲۰۲۰ میلادی
دیوان حافظ طلاکوب ۷ میلیارد تومانی
0
یکشنبه, ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۲۷
دیوان حافظ طلاکوب در حراج آثار هنر اسلامی ساتبیز ارزش 7 میلیارد تومانی گرفت ...

دیوان حافظ میلیاردی

روزنامه شهروند نوشت: در حراج آثار هنر اسلامی ساتبیز نسخه‌ طلاکوب از دیوان حافظ به خط نستعلیق شیخ محمود پیربداغی که پیش‌بینی می‌شد به قیمت ۳‌میلیارد فروخته شود، به قیمت ۷‌میلیارد تومان چکش خورد.

در این حراج که بالاخره بعد از چندبار تعویق به خاطر شیوع ویروس کرونا برگزار شد، ۳۰۳ اثر هنری و ادبیاتی مربوط به تمدن‌های مختلف جهان اسلام درنهایت بیش از ۳ میلیون پوند فروش داشت. البته از میان آثار ارایه‌شده تنها ۱۷۰ اثر به فروش رسیدند.

با اینکه فروش تنها ۱۳۳ اثر نشان از استقبال نه‌چندان خوب خریداران از آثار ارایه‌شده دارد، اما به گزارش رسانه‌های هنری، آثار هنری تمدن ایرانی توانستند بیشترین رقم‌های فروش را به خود اختصاص دهند و حدود یک‌سوم فروش کلی این حراج به آثار ایرانی اختصاص پیدا کرد.

در این حراج از میان ۲۱ اثر که از حوزه تمدنی ایران ارایه شده بود، ۱۰ اثر ایرانی که از گران‌ترین آثار حراج بودند، به فروش رسیدند.

دیوان حافظ طلاکوب

دیوان حافظ طلاکوب

نسخه طلاکوب از دیوان حافظ با ۱۶۰ برگ به خط نستعلیق شیخ محمود پیربداغی که در ۱۴۶۲ میلادی خلق شده، و به قیمت ۳۷۵‌هزار پوند چکش خورد، یکی از این آثار بود.

این دیوان حافظ طلاکوب و بسیار ارزشمند که بخشی از مجموعه آثار هنری جعفر قاضی بود، چندسال پیش دزدیده شده بود و یک کارآگاه آثار هنری در هلند موفق شد آن را بیابد.

قدمت این دیوان به ‌سال ۱۴۶۲ میلادی بازمی‌گردد؛ یعنی درست ۷۲‌سال پس از درگذشت حافظ شیرازی و کار خوشنویسی و نگارش آن را هم شیخ محمود پیربداغی انجام داده است.


  • منبع
  • khabaronline.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
تبلیغات مشاغل
Ad · www.newslaw.net

اخبار حقوقی

Ad · www.delgarm.com

قیمت روز کولر گازی

Ad · www.samamoshaver.ir

ثبت شرکت در اصفهان

Ad · www.sokhansarayan.com

آموزشگاه زبان اصفهان

Ad · www.soorban.com

سالن عقد

Ad · www.delgarm.com

تست عشق

Ad · www.delgarm.com

تعبیر خواب

hits
statcounter