دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۰۲ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۲۵ مه ۲۰۲۰ میلادی
عکس خرچنگ بازمانده از زمان دایناسوزها

بازمانده ی عصر دایناسورها در خراسان زنده شد

عکس خرچنگ بازمانده از زمان دایناسوزها
2
319
چهارشنبه, ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۴۵
خرچنگ بازمانده از عصر دایناسورها عکس خرچنگ بازمانده از عهد دایناسورها در فضای مجازی منتشر شد و موجبات حیرت همگان را برانگیخت گونه آبزی بازمانده از عصر دایناسور در روستای سعدآباد رشتخوار توسط اهالی مشاهده شده که یک گونه خرچنگ نعل اسبی با عمری ۳۰۰…

خرچنگ بازمانده از عصر دایناسورها

عکس خرچنگ بازمانده از عهد دایناسورها در فضای مجازی منتشر شد و موجبات حیرت همگان را برانگیخت

گونه آبزی بازمانده از عصر دایناسور در روستای سعدآباد رشتخوار توسط اهالی مشاهده شده که یک گونه خرچنگ نعل اسبی با عمری ۳۰۰ میلیون ساله است.

رئیس اداره محیط زیست رشتخوار گفت گونه آبزی بازمانده از عصر دایناسور در روستای سعدآباد رشتخوار توسط اهالی مشاهده شده که یک گونه خرچنگ نعل اسبی با عمری ۳۰۰ میلیون ساله است.
وی افزود این‌ گونه آبزی نادر توسط کارشناسان اداره محیط زیست شهرستان بررسی و شناسایی نوع آن پرداختند که در بررسی‎های به عمل آمده مشخص شد این گونه آبزی، خرچنگ نعل اسبی بوده که عمری از زمان دایناسور‌ها دارد، این گونه آبزی در هر جایی که تخم گذاشته باشد با جاری شدن آب متولد می‌‏شود.

رئیس اداره محیط زیست رشتخوار در ادامه گفت: خرچنگ نعل‌اسبی که قبلا نیز در منطقه مشاهده شده است، مشهور به «فسیل زنده» گونه‌ای جانور آبزی است که در چرخه زیست محیطی تأثیر بسزایی دارد. بدن این جانور شامل سه بخش جلویی (سرسینه‌گاه) که شبیه نعل اسب است، بخش شکمی که با یک لولا به بخش جلویی متصل است و همچنین بخش دم می‌شود.


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits