دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۰۷ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
ماجرای جنجالی معلمی که گفت آیلاند چه بود و به کجا ختم شد ؟ + فیلم
23
5.6K
شنبه, ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۸:۲۹
قضیه از این قراره که یکی از معلم‌های دلسوز کشور که قصد داشته از طریق نرم افزارهای آموزش مجازی با دانش آموزانش در ارتباط باشه تلفظ درست کلمه آنلاین رو نمیتونه بگه یا لهجه‌ی شیرینش بهش اجازه نمیده و میگه : بچه‌ها لطفا هرکی آیلانده یه بله برای من…

ماجرای جنجالی معلمی که گفت آیلاند چه بود ؟

« بچه‌ها هرکدوم هستین هرکدوم آیلاند هستین به اون یکی خبر بدین که آیلاند باشه دارم ریاضی درس میدم. کی آیلاند یه دونه بله به من بزنه که من فلانی هستم. خوشگلای من توجه کنندبه همه دوستاشون خبر بدن.

همین الان برای من یک صدا بفرستن با اسم و فامیلی شون من بفهمم چند نفربه درس گوش میدن متوجه هستین باید همه متوجه باشن. الان به همه خبر بدین یک صدا برای من بفرستن با نام و فامیل. من مثلا فلان و فلانی هستم»

این صحبت ها ، دیالوگی نام آشناست که این روزها فضای مجازی را تحت سیطره خود در آورده است به طوری که هر کس دستی بر آتش دارد از هنرمندان گرفته تا اینفلوئنسرها با این دیالوگ، دابسمش‌های گوناگونی را که به نوعی با تمسخر و شوخی آمیخته شده است، ساخته‌اند.

اما این دیالوگ، حرف‌های معلمی است که این روزها کرونا او و شاگردانش را خانه نشین کرده ولی او بر حسب وظیفه و انسان دوستی‌ای که دارد تصمیم می‌گیرد که از طریق فضای مجازی دانش‌آموزانش را درس بدهد تا آنها از دروس خود
باز نمانند اما عده‌ای بی‌معرفت این قسمت ماجرا را نادیده گرفته و آن بخشی که این معلم شیرین زبان به اشتباه کلمه‌ای چون آنلاین را «آیلاند» تلفظ می‌کند را دیده و آن را دستمایه طنز قرار میدهند.

بی‌تردید معرفت این معلم ستودنی است اما آنچه که تاسف برانگیز است بی‌فرهنگی‌ای است که دامنگیر برخی‌ها شده است.

separator lineماجرای جنجالی معلمی که گفت آیلاند چه بود و به کجا ختم شد ؟ + فیلم/فیلم ماجرای اشتباه لفظی یک معلم دلسوز/

عذرخواهی از معلم محترم

البته عده‌ای که با این دیالوگ شوخی کرده‌اند پی به اشتباه خود برده و از این معلم عذرخواهی کردند و صرفا هدفشان را از این کار سرگرم کردن مردمی بیان کرده‌اند که قرنطینه خانگی اند.

اما این اولین و آخرین باری نخواهد بود که ما یک دیگر را به تمسخر میگیریم و صرفا برای خنده خود، دل کسی را میشکنیم.

هنوز یاد نگرفته ایم که با هم بخندیم نه به یک دیگر.

تعدادی از افرادی که با این صدای زیبا دابسمش درست کرده اند، عذرخواهی کرده و دلیل این کارشان را رفع بی حوصلگی و خندیدن در روز های قرنطینه کرونایی دانسته اند.

اما آخر مگر میشود؛ آدم عاقل، این قدر بیکار باشد که برای خندیدن و صرفا جذب فالوور یک معلم مهربان که با هزینه شخصی خودش سعی در آموزش شاگردانش را دارد، به تمسخر بگیرد؟

عزیز جانم، قرنطینه ای درست، حوصلت سر رفته این هم درست..

اما به جای بازی کردن با آبروی یک انسان شریف؛ کتاب بخوان، ورزش کن، کمی تفکر کن. مادرت را جای آن معلم مهربان بگذار. مادر خودت هم بود چنین کاری می کردی ؟!

separator lineماجرای جنجالی معلمی که گفت آیلاند چه بود و به کجا ختم شد ؟ + فیلم/فیلم ماجرای اشتباه لفظی یک معلم دلسوز/

فیلم ماجرای اشتباه لفظی یک معلم دلسوز
این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.4 از 5 (23 رای)  
  • منبع
  • didestan.com
  • aftabeyazd.ir
۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
معصومه | ۶ ماه پیش
همیشه از بی فرهنگی بعضی ها بغض گلویم را می فشارد .
1
0
hits
statcounter