alexametrics
دلگرم
امروز: جمعه, ۰۷ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۱۲ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۷ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی
آیا ثبت نام جدید سهام عدالت انجام می شود ؟
2
1.3K
سه شنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ ۱۶:۴۸
کسانی که برگه سهام عدالت ندارند و تمایل به ثبت نام جدید سهام عدالت دارند آیا می توانند از سود سهام عدالت برخوردار شوند ؟

ثبت نام جدید سهام عدالت 99

آیا برای سهام عدالت ثبت نام جدید صورت می گیرد ؟

بسیاری از مردم از سهام عدالت ندارند و یا برای سهام عدالت ثبت نام نکرده اند . تکلیف جاماندگان از طرح سهام عدالت کشور چیست ؟ جاماندگان سهام عدالت چگونه ثبت نام کنند و آیا کسانی که سهام عدالت ثبت نام نکرده اند می توانند ثبت نام جدید سهام عدالت انجام دهند ؟ کسانی که برگه سهام عدالت ندارند چه کنند ؟

دهم اسفندماه بود که مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد گفته بود: فعلا هیچ‌گونه ثبت نام جدید برای کسانی که سهام عدالت ندارند، صورت نمی‌گیرد.

برخی از افراد فاقد برگ سهام عدالت به صورت مداوم از خبرنگاران تسنیم خواستار پیگیری تعیین تکلیف سهام عدالت خود از طریق دستگاه‌های اجرایی و متولیان امر بودند که این غضنفر آرام مدیرکل اقتصاد و دارایی کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه پاسخ داد

سهام عدالت به چه کسانی تعلق می گیرد

سهام عدالت به افراد کم درآمد تعلق می گیرد

 • مشمولان دریافت سود سهام عدالت شامل
 • مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)،
 • مددجویان سازمان بهزیستی،
 • روستائیان و عشایر،
 • برخی کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری،
 • ایثارگران،
 • بیماران خاص،
 • روزنامه نگاران،
 • زنان سرپرست خانوار،
 • طلاب فاقد شغل
 • زندانیان،
 • کارگران ساختمانی
 • قالیبافان و ...

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: فعلا هیچ‌گونه ثبت نامی برای کسانی که برگ سهام ندارند، صورت نمی‌پذیرد و پرداخت سود سهام عدالت هیچ ربطی به دریافت یارانه ماهیانه و یارانه معیشتی ندارد و به اقشار کم درآمد تعلق می‌گیرد.

غضنفر آرام عنوان کرد: مهمترین مشکل مربوط به عدم پرداخت سود سهام عدالت ناشی از مشکلات مربوط به شماره شبای بانکی مشمولان بوده و در حالی شماره شبای بانکی بدون شک باید از بانک‌های استان اخذ و در سامانه درج شود و بر همین اساس هر فردی که برگ سهام دارد بر اساس شماره شبای ارائه شده، سود سهام به صورت مستقیم به حساب همان فرد واریز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سهام عدالت مربوط به 49 شرکت سرمایه پذیر بوده که بر اساس مصوبات هیئت وزیران به مشمولان سهام عدالت واگذار شده است، ابراز کرد: افراد مشمول سهام عدالت در مقاطع گذشته بر اساس مصوبات ستاد مرکزی توزیع سهام عدالت در 18 گروه تعیین شده‌اند.

separator line

ثبت نام جاماندگان سهام عدالت سال 99

جاماندگان از ثبت‌نام سهام عدالت نگران دریافت سهام عدالت نباشند. به گفته ی مدیرعامل شرکت تعاونی سهام عدالت شهرستان کرج درخواست ثبت‌نام جاماندگان از ثبت نام سهام عدالت به مجلس ارائه شده است.

اکبر حیدری، مدیرعامل شرکت تعاونی سهام عدالت شهرستان کرج در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از البرز، گفت: درخواست ثبت‌نام جاماندگان از ثبت نام سهام عدالت به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است که امیدواریم تا سال آینده انجام شود.

او با اشاره به این که ۴۹ میلیون نفر در کشور مشمول سود سهام عدالت می شوند، افزود: سود سهام عدالت مشمولان تا به مرحله ای و گروهی تا پایان اسفندماه واریز می شود.

مدیرعامل شرکت تعاونی سهام عدالت شهرستان کرج گفت: به علت تغییر حساب بعضی مشمولان واریز سود تا پایان سال جاری ادامه دارد.

او افزود: ورثه افراد متوفی و کسانی که شماره شبای خود را وارد سامانه نکرده اند هر زمان که اقدام بکنند، سود سهام عدالت امسال و دو مرحله گذشته به حساب شان واریز خواهد شد.

حیدری گفت: علی رغم اطلاعیه های متعدد حدود پنج تا شش میلیون نفر هنوز شماره شبای خود را وارد سامانه نکرده اند.

او افزود: پس از ثبت نام در سامانه کارت و برگه ای در اختیار ثبت نام کننده قرار نمی گیرد.

ثبت نام اینترنتی سهام عدالت

برای ثبت نام اینترنتی سهام عدالت جدید ، کسانی که سهام عدالت ثبت نام نکرده اند به سامانه سهام عدالت به نشانس www.samanese.ir مراجعه کنند.

طبق بررسی های انجام شده امکان ثبت نام جدید سهام عدالت فعلا در سایت سهام عدالت وجود ندارد

چرا که با وورد به سامانه گزینه ثبت نام جدید دیده نمی شود

آیا ثبت نام جدید سهام عدالت انجام می شود ؟

پس از انتخاب گزینه سایت اطلاع رسانی سهام عدالت صفحه اصلی سایت سهام عدالت نشان داده می شود و خبری مبنی بر انجام نشدن ثبت نام جدید برای سهام عدالت نمایش داده می شود

آیا ثبت نام جدید سهام عدالت انجام می شود ؟

separator line

این در حالی است که شهریورماه امسال بود مشاور سازمان خصوصی‌سازی شرایط ثبت نام جدید سهام عدالت را اعلام کرده بود

«سیدجعفر سبحانی» به رادیو گفت: تنها شش دهک جامعه در کشور مشمول سهام عدالت هستند. ناگفته نماند از ابتدا هم این طور نبوده که تمامی جمعیت کشور مشمول سهام عدالت شود.

وی همچنین اظهارداشت: هم اکنون در کشور ۴۹ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در قالب شش دهک سهامدار سهام عدالت هستند.

مشاور سازمان خصوصی‌سازی گفت: این مشمولان به ۲۰ گروه شغلی مختلف از قبیل کارمندان و شاغلان دستگاه‌های اجرایی، خبرنگاران، بازنشستگان، افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی، روستائیان و عشایر، کارگران فصلی و ساختمانی و غیره تقسیم شده‌اند.

وی در ادامه افزود: جامانده‌های سهام عدالت به دو گروه طبقه‌بندی می‌شوند گروه نخست کسانی هستند که فرم اولیه ثبت نام سهام عدالت را در سال‌های ۸۵ و ۸۶ تکمیل اما به دلائلی فرآیند نهایی ثبت نام آنان طی نشده و دسته دوم افرادی هستند که به حق باید مشمول سهام عدالت باشند اما در خارج از این دایره قرار دارند.

سبحانی تصریح کرد: عکس این قضیه هم وجود دارد یعنی افرادی هم اکنون در بین مشمول سهام عدالت هستند که از تمکن مالی بسیار خوبی برخوردارند و شاید نیازمند سود سهام عدالت هم نباشند.

وی گفت: پنج میلیون نفر از مشمولان هنوز شماره شبای خود را در اختیار سازمان خصوصی‌سازی برای پرداخت سود سهام عدالت قرار نداده اند شاید عده‌ای جزء همین گروه باشند.

مشاور سازمان خصوصی‌سازی افزود: ثبت نام جدید سهام عدالت منوط به مصوبه شورای‌ عالی اصل ۴۴ قانون اساسی به عنوان بالاترین مقام رسمی و قانونی سیاست‌های اجرایی اصل ۴۴ و سهام عدالت است.

وی در ادامه یادآور شد: واقع مطلب اینکه باید منتظر بود این شورا چه تصمیمی در خصوص جاماندگان سهام عدالت خواهد گرفت.

separator line

آیا ثبت نام جدید سهام عدالت انجام می شود ؟

تعداد دارندگان سهام عدالت

تعداد دارندگان سهام عدالت بیش از 49 میلیون نفر می باشد

سهام عدالت شامل تمام افرادی بوده که در زمان ثبت نام اولیه اسامی آن‌ها در فرم جمع آوری اطلاعات تکمیل و ارسال شده و دعوتنامه سهام عدالت نیز برایشان صادر شده و فرایند ثبت نام آنها طی شده و ارزش سهام عدالت مشمولان متفاوت بوده که این تفاوت ناشی از تخفیفات اعطایی دولت به نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی است.

سود سهام عدالت به شماره شبای مشمولانی واریز می‌شود که نسبت به ثبت شماره شبای بانکی خود در سامانه سهام عدالت اقدام کرده‌اند.

آرام تصریح کرد: مشمولان دریافت سود سهام عدالت شامل مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره)، مددجویان سازمان بهزیستی، روستائیان و عشایر، برخی کارکنان و بازنشستگان کشوری و لشکری، ایثارگران، بیماران خاص، روزنامه نگاران، زنان سرپرست خانوار، طلاب فاقد شغل و گروه‌های عمومی از جمله زندانیان، کارگران ساختمانی، قالیبافان و ... است.

وی بیان کرد: کسانی که برگ سهام یک میلیون تومانی دارند سود سالانه سهام آنها 205 هزار تومان و کسانی که برگ سهام زیر یک میلیون تومان دارند سود سالانه 109 هزار تومان دریافت می‌کنند.

separator line

کسانی که سود سهام عدالت دریافت نکردند

کسانی که سود سهام عدالت دریافت نکردند ولی برگه سهام عدالت را دارند به سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir مراجعه کنند.

سود سهام عدالت به شماره شبای مشمولانی واریز می‌شود که نسبت به ثبت شماره شبای بانکی خود در سامانه سهام عدالت اقدام کرده‌اند.

وی بیان کرد: کسانی که برگ سهام یک میلیون تومانی دارند سود سالانه سهام آنها 205 هزار تومان و کسانی که برگ سهام زیر یک میلیون تومان دارند سود سالانه 109 هزار تومان دریافت می‌کنند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  
 • منبع
 • ilna.news
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits