دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۲ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۰۸ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۴ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
تمام مراحل ثبت نام کنکور ۹۹ + جزئیات
0
مراحل ثبت نام کنکور 99 همه چیز در مورد ثبت نام کنکور سراسری سال 99 - کد سوابق تحصیلی دارندگان دیپلم نظام آموزشی جدید (3-3-6).

مراحل ثبت نام کنکور 99

دلگرم: ثبت‌نام کنکور ۹۹ از "۱۶ بهمن ۹۸" آغاز شد و درباره اعلام علاقه‌مندی به رشته‌های دانشگاه‌های فرهنگیان دهه دوم مرداد ماه سال ۱۳۹۹ اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ثبت‌ نام برای شرکت در آزمون‌ سراسری سال 1399 برای پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه‌)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌‌نور،

مؤسسات‌ آموزش‌ عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از امروز چهارشنبه 16 بهمن ماه‌ 1398 از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش به‌نشانی www.sanjesh.org آغاز شد و در روز پنجشنبه 24 بهمن 98 پایان می‌پذیرد.

براساس اعلام سازمان سنجش، تکالیف داوطلبان‌ برای شرکت‌ در آزمون سراسری سال 99 بدین شرح است:

 • مطالعه دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره 1) در آزمون سراسری سال 1399 (این دفترچه همزمان با شروع ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت است).
 • خرید کارت اعتباری ثبت‌نام از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور‌ به نشانی: www.sanjesh.org.
 • مراجعه به سامانه جمع‌آوری اطلاعات و سوابق تحصیلی داوطلبان آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها به نشانی: http://dipcode.medu.ir برای دریافت کدهای سوابق تحصیلی ذیل:

کد سوابق تحصیلی دیپلم نظام جدید (3-3-6).

این دسته از داوطلبان قبلاً باید طبق اعلام مدارس محل تحصیل با مراجعه به سامانه فوق کد سوابق تحصیلی خود را دریافت کرده و در زمان ثبت‌نام با درج کد سوابق تحصیلی در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش اطلاعات فردی خود را مشاهده ‌نمایند.

کدسوابق تحصیلی برای دیپلمه‌های سال 1384 تا سال 1398 شاخه نظری (نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و همچنین نظام آموزشی جدید 3-3-6 ) رشته‌های تحصیلی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی.

کد سوابق تحصیلی برای داوطلبان با مدرک پیش‌دانشگاهی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی و هنر که مدرک دوره پیش‌دانشگاهی خود را از سال 1391 تا 1398 اخذ کرده‌اند.

سایت تکمیل اطلاعات داوطلبان کنکور

دارندگان مدرک پیش‌دانشگاهی سال‌های 1391 تا 1398 در صورتیکه اطلاعاتشان در بانک اطلاعاتی مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش وجود نداشته یا ناقص باشد، ابتدا برای تکمیل اطلاعات خود به آدرس اینترنتی: http://dipcode.medu.ir مراجعه کنند در صورت تایید اطلاعات آنان از سوی آموزش و پرورش، می‌توانند تا تاریخ 24 بهمن 98 با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور در آزمون سراسری سال 1399 ثبت‌نام کنند.

دانش‌آموزان نظام آموزشی 3-3-6 همچنین دانش‌آموزان دوره پیش‌دانشگاهی (نظام سالی واحدی و ترمی واحدی) سال جاری که تا تاریخ 31 شهریور ماه سال 99 فارغ‌التحصیل می‌شوند، لازم است برای اطلاع از نحوه اقدام به اطلاعیه پرینت کارت شرکت در آزمون تاریخ 2 تیر 99 مراجعه کنند.

ثبت‌نام از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور‌ از تاریخ 16 تا 24 بهمن 98 انجام می‌شود.
دریافت پرینت کارت‌ شرکت در‌ آزمون، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور‌ بر اساس برنامه‌زمانی مندرج در دفترچه راهنمای شماره یک.
حاضر شدن در محل‌ و حوزه امتحانی تعیین‌‌شده در کارت شرکت در آزمون‌ و پاسخ دادن به سؤالات.

مراحل ثبت نام کنکور سراسری 99

مراحل ثبت نام به شرح ذیل است:

ثبت‌نام برای پذیرش در رشته‌های با آزمون تمام دانشگاه‌ها در سال 1399 و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی، فقط از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور امکان‌پذیر است؛بنابراین داوطلبان لازم است که ابتدا دفترچه راهنمای ثبت‌نام را مطالعه کرده و در صورت واجد شرایط بودن، نسبت به پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری ثبت‌نام در آزمون به شرح ذیل، اقدام کنند و سپس مراحل بعدی را به انجام برسانند.

1- دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون سراسری سال 1399

متقاضیان ثبت‌نام در آزمون سراسری سال 1399، با دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش، ضمن مطالعه دقیق آن برای اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی،

مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیر‌ایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه ایثارگران که در این دفترچه راهنما درج شده است، در صورتیکه دارای شرایط مندرج در دفترچه ‌باشند، می‌توانند به عنوان داوطلب در آزمون ثبت‌نام کنند.

2- پرداخت هزینه خرید کارت اعتباری

با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی انجام می‌شود، داوطلبان لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 37 هزار تومان به عنوان وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون، نسبت به دریافت اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال 12 رقمی) اقدام کنند.

هر داوطلب مطابق ضوابط آزمون می‌تواند متقاضی شرکت در یکی از گروه‌های پنجگانه آزمایشی شامل گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، گروه آزمایشی علوم تجربی، گروه آزمایشی علوم انسانی، گروه آزمایشی هنر و گروه آزمایشی زبان‌های خارجی شود.

چنانچه داوطلبی متقاضی ثبت‌نام در 2 یا 3 گروه آزمایشی ‌باشد، لازم است که به ازای هر گروه آزمایشی، مبلغ 37 هزار تومان دیگر نیز از همین طریق پرداخت و اطلاعات کارت اعتباری را دریافت کند.

منظور از ثبت‌نام در 2 یا 3 گروه آزمایشی بدین صورت است که داوطلب می‌تواند علاوه بر انتخاب یکی از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی به عنوان گروه آزمایشی اصلی در گروه آزمایشی هنر و زبان خارجی نیز متقاضی شود؛

به عبارت دیگر، هیچ داوطلبی نمی‌تواند به طور همزمان، در گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی شرکت کند.

چنانچه داوطلبی علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی باشد، لازم است که نسبت به پرداخت18 هزار و 600 تومان دیگر نیز از همین طریق، اقدام و اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال 10 رقمی) را دریافت کند.

زمان ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان و رجایی

در رابطه با نحوه اعلام علاقه‌مندی به رشته‌های دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی تهران، به اطلاع می‌رساند که در صورت اخذ مجوزهای قانونی توسط وزارت آموزش و پرورش از مراجع ذیصلاح برای پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های فوق، موضوع در مرحله انتخاب رشته‌های تحصیلی "حدود دهه دوم مرداد ماه سال 1399" اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دارا بودن دیپلم نظام آموزشی جدید 3-3-6 اعم از شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای یا کاردانش یا اخذ دیپلم حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 99، دارا بودن مدرک پیش‌دانشگاهی یا اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی حداکثر تا تاریخ 31 شهریور 99، دارا بودن دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم یا مدرک کاردانی برای داوطلبان الزامی است.

شرایط شرکت دانشجویان روزانه در کنکور 99

براساس ضوابط، دانشجویان دوره روزانه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در صورتی می‌توانند در آزمون سراسری سال 1399 ثبت‌نام و شرکت کنند که اولاً واجد شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون مذکور باشند و ثانیاً حداکثر تا تاریخ 25 اسفند 98 به انصراف قطعی از تحصیل اقدام کنند.

پذیرفته‌ شدگان‌ دوره‌هایی روزانه‌ آزمون‌ سراسری سال‌ 1398 (اعم‌ از رشته‌های متمرکز یا نیمه‌متمرکز) در صورت ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1399، ضمن رعایت موضوع تاریخ انصراف، توجه داشته باشند که منحصراً مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های غیر روزانه (نوبت دوم «شبانه»، نیمه‌حضوری، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس خودگردان، مجازی و رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی) بوده و فقط در این دوره‌ها گزینش خواهند شد.

همچنین اطلاعیه و دفترچه راهنمای ثبت‌نام در رشته‌هایی که سال 1399 پذیرش آنها صرفاً با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) انجام می‌شود در تاریخ 8 بهمن 98 در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش قرار گرفته است. داوطلبانی که تمایل به پذیرش در این رشته‌ها دارند نیازی به ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال 1399 نخواهند داشت. این داوطلبان می‌توانند از تاریخ 20 اسفند 98 با مراجعه به سامانه ثبت‌نام رشته‌های صرفاً با سوابق تحصیلی در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش متقاضی این رشته‌ها شوند.

انتخاب نوع نظام آموزشی

براساس مصوبه جلسه هجدهم شورای سنجش و پذیرش دانشجو داوطلبان آزمون سراسری سال 1399 مجاز هستند در زمان ثبت‌نام بدون توجه به نوع نظام آموزشی که در آن تحصیل کرده‌اند، نوع مجموعه سوالات خود را از نظام آموزشی دیگر (نظام آموزشی 3-3-6 و یا نظام آموزشی سالی واحدی یا ترمی واحدی) انتخاب کرده و در جلسه آزمون به آن پاسخ دهند.

لذا به داوطلبان تاکید می‌‌شود در انتخاب مجموعه سوالات در تقاضانامه ثبت‌نام خود دقت لازم را به عمل آورند چرا که تبعات هر نوع اشتباه در انتخاب نوع سوالات به عهده شخص داوطلب بوده و در جلسه آزمون، مجموعه سوالات انتخابی به داوطلب تحویل داده خواهد شد و تغییر مجموعه سوالات برای داوطلب در زمان برگزاری آزمون میسر نخواهد بود.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

  
  دیدگاه ها
  اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

  hits