واکنش مکارم شیرازی به طرح ننگین معامله قرن

۱,۲۸۵
۱
۰
سه شنبه, ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۲۸
یکی از مراجع تقلید شیعیان طرح ننگین معامله قرن را محکوم به شکست دانست و گفت: آمریکایی‌ها اسلام را مانع نقشه‌ها و اهداف شوم خود می‌دانند.
واکنش مکارم شیرازی به طرح ننگین معامله قرن

طرح ننگین معامله قرن محکوم به شکست است

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در کشورمان، با اشاره به وجوه اشتراک متعدد دو کشور ایران و افغانستان، تصریح کردند: این دو کشور به لحاظ مذهبی، دینی و زبان مشترکات بسیاری با یکدیگر دارند و باید بیش از پیش با هم نزدیک باشند.

وی با بیان این که دشمنان ما نیز مشترک هستند، تصریح کرد: با وجود چنین دشمنان مشترکی باید بیش از پیش دست به دست هم دهیم.

این مفسر قرآن کریم در ادامه بر لزوم پیگیری حل مشکلات طلاب و دانشجویان افغانستانی مقیم در جمهوری اسلامی ایران از سوی سفیر محترم افغانستان تأکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط حساس جهان اسلام، گفت: ما منادی وحدت هستیم و تأکید کرده‌ایم که نباید کوچک‌ترین اهانتی به مقدسات مذاهب اهل سنت بشود.

آیت الله مکارم شیرازی برگزاری چندین کنگره در راستای تبیین خطر جریان‌های تکفیری و افشای ماهیت و عقبه این گروه‌ها را بسیار مؤثر دانست و گفت: در این کنگره‌ها علما و فرهیختگانی از کشورهای مختلف جهان حضور پیدا کردند و به تبادل نظر و هم اندیشی پرداختند.

تکفیری‌ها خطری برای جهان بشریت است

وی تکفیری‌ها را خطری برای جهان بشریت دانست و گفت: تنها با مواجهه نظامی نمی‌توان این گروه‌ها را نابود کرد، به عقیده ما مبارزه فکری و فرهنگی مقدم بر مبارزه نظامی است و البته این وظیفه دولت‌ها است.

استاد سطوح عالی حوزه بر لزوم ارتباط گسترده‌تر علما و اندیشمندان جهان اسلام با یکدیگر تأکید کرد و گفت: ما هرچه دور بنشینیم دشمنان بیشتر شیطنت می‌کنند، اما اگر ارتباط ما جدی و عمیق باشد زمینه‌ای برای سو استفاده دشمنان فراهم نخواهد شد.

وی خطاب به سفیر افغانستان تأکید کرد: آمریکایی‌ها اسلام را مانع نقشه‌ها و اهداف شوم خود می‌دانند، آنها می‌خواهند با تفرقه افکنی مسلمانان را به جان هم بیندازند؛ بنابراین هیچ گاه نمی‌توان به آنها اعتماد کرد.

آیت الله مکارم شیرازی با محکوم کردن طرح ننگین معامله قرن، این طرح را وحشتناک توصیف کرد و با اشاره به بندهای مختلف آن، خاطرنشان کرد: در این طرح ننگین از فلسطینی‌ها خواسته شده که به تمامی بندها پایبند باشند و در انتها تصریح شده که اگر اینها را بپذیرید ما شما را به رسمیت می‌شناسیم؛ شما چکاره هستید که فلسطینی‌ها را به رسمیت بشناسید، این فلسطینی‌ها هستند که باید برای شما تعیین تکلیف کنند.

وی در پایان با بیان اینکه افغانستان از نبود صلح به شدت رنج می‌برد، اظهار داشت: امیدواریم بزودی با رفع اختلافات و همدلی بین گروه‌های مختلف، این کشور اسلامی از این نعمت بهره مند شود، ما برای برپایی صلح و موفقیت کشور و مردم مقاوم افغانستان دعا می‌کنیم.

بیشتر بخوانید:

ماجرای جنجالی معامله قرن چیست ؟

واکنش محمدجواد ظریف به معامله قرن

واکنش قطر به معامله قرن ترامپ چه بود ؟


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits