آیا ورود سرمای وحشتناک قطبی به ایران صحت دارد ؟

یخبندان در ایران
۳,۶۳۱
۱۴
۱
چهارشنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۳۴
متنی در فضای مجازی در حال انتشار است از قول یک کارشناس ارشد آب و بحران خشکسالی از دماوند که خبر از ورود یک سرمای قطبی در بهمن ماه به کشور می دهد ...
یخبندان در ایران

سرمای شدید در ایران ؟

سرمای بی سابقه در ایران

دلگرم: متنی با عنوان هشدار در مورد ورود موج سرمای شدید و یخبندان در ایران در حال دست به دست شدن است .

در متن آمده است :

سرمای قطبی در راه ایران

  • هموطنان عزیز عنایت داشته باشید که زمستان به معنی واقعی کلمه در بهمن ماه ( 1398 ) خودش را نشان میدهد و بارشهای سنگین برف از راه میرسند ) .
  • هموطنان ارجمند عنایت داشته باشید که از غروب روز جمعه ( 1398/11/4 ) یک سامانه بارشی از عرض غربی ( مدیترانه ای ) از حاصل ناوه بسیار عمیق غربی و همچنین سرمای بی سابقه و منجمد کننده عرض شمالی ( قطبی ) وارد کشور عزیزمان میشود که بارش های این سامانه تماما بصورت برف است .
  • قابل توجه هموطنان عزیز اینکه موج سرمای این سامانه بقدری زیاد است که میتوانم ادعا کنم در ( 100 ) سال اخیر چنین سرمای فراگیری بیش از ( 3 ) بار در سطح کشور اتفاق نیافتاده باشد .
  • روز جمعه بعدازظهر ( 1398/11/4 ) این سامانه ابتدا نواحی ( کرانه های جنوبی دریای خزر ، البرز غربی ، زاگرس شمالی ، زاگرس مرکزی ) شامل استانهای ( گیلان ، مازندران ، گلستان ، اردبیل ، آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، کردستان ، زنجان ، قزوین ، کرمانشاه ، همدان ، مرکزی ) را تحت تاثیر بارشها و سرمای کم سابقه خودش قرار میدهد که بارشها در مناطق کوهستانی و مرتفع تماما بصورت برف است .
  • روز شنبه ( 1398/11/5 ) نواحی ( البرز مرکزی ، البرز شرقی ، زاگرس جنوبی ، نواحی غربی فلات مرکزی ) اعم از استانهای ( البرز ، تهران ، سمنان ، قم ، اصفهان ، چهارمحال بختیاری ، کهگیلویه بویراحمد ، ایلام ، لرستان ، شمال خوزستان ) را درگیر خواهد کرد ، سرمای این موج بقدری زیاد است که بارش در مناطق مختلف را تحت شعاع قرار میدهد و توجه هموطنان به شدت سرمای این موج جلب میشود .
  • روز یکشنبه ( 1398/11/6 ) نواحی ( فلات مرکزی ، زاگرس جنوبی ، مراکز شرقی ) شامل استانهای ( یزد، کرمان ، فارس ، مناطق مرتفع بوشهر ، ارتفاعات هرمزگان ، ارتفاعات سیستان و بلوچستان ، خراسان جنوبی ، خراسان رضوی ، خراسان شمالی ) را به شدت تحت تاثیر قرار میدهد و در این مناطق ذکر شده بیشتر موج سرمای هوا است که زندگی هموطنان عزیز را تحت شعاع قرار میدهد .
  • آن عده از هموطنان و رانندگان عزیز که در این ایام قصد سفر به استانهای شمالی ، مرکزی و مناطق کوهستانی اعم از ( هراز ، فیروزکوه در شهرستان دماوند استان تهران ،، قزوین به رشت در استان قزوین ،، گردنه الماس در استان اردبیل ،، اسالم به خلخال حد فاصل استان گیلان به اردبیل ،، جاده چالوس حد فاصل استان البرز به مازندران ،، گردنه آوج در استان قزوین ،، گردنه اسدآباد در استان همدان ،، محور اصفهان به خرم آباد ،، گردنه قلاجه حد فاصل کرمانشاه به ایلام ،، محور پاوه به مریوان حد فاصل استان کرمانشاه به کردستان ،، گردنه کولی کش در استان فارس ) را دارند عنایت داشته باشند که با موج سرمای بی سابقه و یخبندان شدیدی مواجه خواهند شد ، بر همین اساس ( داشتن زنجیر چرخ ، البسه گرم ، گالن بنزین ( 4 ) لیتری ، مواد غذایی ) به میزان کافی حتما بهمراه داشته باشند .
  • قابل توجه هموطنان محترم ، هوا در بعضی از مناطق و استانهای کشور تا ( 15 ) الی ( 20 ) درجه سردتر خواهد شد و در مناطق کوهستانی صددرصد یخ زدگی گسترده داریم و خطر یخ زدگی و قطع گاز در خطوط بسیار بالاست ، بر همین اساس آن دسته از هموطنان که در مناطق کوهستانی و سردسیر کشور سکونت دارند از قبل وسایل گرمایشی غیر از بخاری های گازی را آماده داشته باشند که در مواجهه با قطع گاز دچار مشکل و زحمت نشوند .
  • ( خواهشمند است جهت کمک به هموطنان و پیشگیری از حوادث ناگوار اطلاعیه هواشناسی فوق را بطور گسترده برای دیگر عزیزان ارسال بفرمائید ) .

حمید رضا رمضانی ( کارشناس ارشد آب و بحران خشکسالی ،،، دماوند ) .
تاریخ ( 1398/11/1 ) .

پیش بینی سرمای بی سابقه در ایران

همینطور اصغری کارشناس هواشناسی در جدیدترین ویدئویی که منتشر کرده، می‌گوید موج سرمایی که از جمعه وارد ایران می‌شود در یک دهه گذشته بی‌سابقه است.


تکذیب خبر ورود سرمای بی سابقه به ایران

مرتضی ضرابی کارشناس اداره هواشناسی کشور با اشاره به اینکه هفته جاری شاهد سردی شدید هوا در کل کشور بوده ایم گفت که این سرما بی سابقه نیست .

صحبت های این کارشناس را در ادامه مشاهده می کنید
این مطلب چقدر مفید بود ؟
(14 امتیاز , میانگین: 3.9 از 5)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
 
ir
محمد علی | ۴ هفته پیش
سلام اینجانب سرمای شدید را عذابی میبینم زیرا بیش از سالی بزرگانی ظهور کردند و چون شرایط مهیا بر عروج نیست بلاها و ویرانی ها کشور و جهان را در بر میگیرد و صدها میلیون نفر از اهل زمین به عذاب الهی گرفتار میشوند تا عبرتی باشد برای دیگران که بسوی خدا بشتابند که بعد از ان عروج واقعه میشود که بر عظمتش بیماران شفا گیرند و مرگ بر شیاطین افکنده میشود و بزرگانی قیام میکنند تا جهان را به عدالت الهی ببرند تا اهل زمین نظاره گر باشند که یعد از ان قیامت بر پا میشود پس چون اخرزمان نزدیک شده بسوی خدا بشتابید و امر به معروف کنید تا فرا گیر شود تا ارامش ابدی نصیب گردد
۰
۰
 
hits

آخرین مطالب دلگرم