alexametrics
دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۴ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۰۸ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۲۵ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
ایران طلسم سوپر قدرت جهانی را شکست !
0
جمعه, ۲۷ دی ۱۳۹۸ ۱۶:۵۹
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: جمهوری اسلامی ایران طلسم سوپرقدرت جهان آمریکا را با ابهت تمام شکست.

ایران طلسم سوپر قدرت جهانی را شکست

حجت‌الاسلام سیدحسن عاملی امروز ۲۷ دی ماه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل به دو رویداد باعظمت هفته‌های اخیر در ایران تشییع تاریخی شهید سلیمانی و انتقام سپاه از ابرقدرت جهان آمریکا اشاره و اظهار کرد: هم تشییع باشکوه سردار شهید سلیمانی و هم انتقام سپاه از پایگاه نظامی آمریکا در عراق نه تنها جنگ روانی دشمن را خنثی کرد بلکه کمر آنها را نیز شکست.

وی با بیان اینکه در سایه این دو رویداد بزرگ عزت و عظمت برای ملت ایران به ارمغان آمد و در کنار آن با جانباختگان حادثه هوایی رخ داده نیز اعلام همدردی می‌کنیم، خاطرنشان کرد: دولت باید منشا داخلی و یا خارجی بروز این حادثه ناگوار را شناسایی کند تا مردم در جریان آن قرار گیرد.

امام جمعه اردبیل افزود: استکبار جهانی با برجسته کردن حادثه هواپیمائی سعی کرد تا رویداد تشییع تاریخی شهید سلیمانی و انتقام سپاه از آمریکای جنایتکار را تحت‌الشعاع قرار دهد ولی همه می‌‌دانند که این دو رویداد مهم آثار ارزشمندی را به همراه داشته است.

عاملی ادامه داد: انتقام کوبنده سپاه از آمریکا و ایادی منطقه‌ای آنها سایه جنگ را از سر ما برداشت و همه فهمیدند که نقطه ضعف آمریکا در حوزه نظامی است چرا که در سایه قدرت‌نمایی سپاه آنها حتی قادر نبودند کوچکترین تهدیدی را علیه جمهوری اسلامی ایران ایجاد کنند.

وی گفت: با این اقدام برای همیشه آمریکا گزینه نظامی را از روی میز برداشت و از این به بعد تلاش می‌کنند تا در دو حوزه اقتصاد و جنگ روانی تهدید خود را توسعه دهند که برای خنثی کردن این توطئه‌ها وظیفه دولت و ملت سنگین است.

امام جمعه اردبیل بیان کرد: این انتقام جرات و جسارت ملت ایران را به نمایش گذاشت و ایرانیان قادر شدند تا طلسم سوپرقدرت جهانی را بشکنند.
عاملی تصریح کرد: قدرت‌نمایی ایران در دو هفته اخیر زمینه‌ای را فراهم کرد تا دیگر کشورهای منطقه به ابهت پوشالی قدرت نظامی آمریکا پی ببرند و به نوعی معادلات جهانی به نفع جبهه مقاومت در برتری بر قدرت اهریمنی به هم خورده است.

وی افزود: این انتقام قدرت فائق ایران را در عرصه جهانی و منطقه‌ای نشان داد و در کنار آن صیانتی برای کشورمان ایجاد کرد تا عقب‌نشینی غربی‌ها را از تهدیدهای خود شاهد باشیم و همه بدانند که دوران تهدید سپری شده است.

امام جمعه اردبیل اظهار کرد: آمریکائی‌ها رزم‌ناوهای مختلف و انواع تسلیحات نظامی خود را در منطقه بکار گرفته‌اند تا امنیت رژیم صهیونیستی را تامین کنند اما با حمله سپاه به مقر آمریکائی‌ها همه کشورهای منطقه از آمریکا خواستند تا از پایگاه نظامی آنها به ایران حمله نکند تا مبادا جنگ بزرگی در منطقه رخ دهد.

عاملی خاطرنشان کرد: با این اقدامات جایگاه و محبوبیت ایران در برابر قلدرمآبی آمریکا بالا رفت و همه به موقعیت ایران غبطه می‌خورند چرا که جمهوری اسلامی ایران ابرقدرت جهانی را با ذلت تمام زمینگیر کرده است.

وی بیان کرد: هزینه‌ای که آمریکائی‌ها در تجهیز پایگاه‌های نظامی منطقه‌ای کرده‌اند بر باد رفته و یک جریان و الگوی برتری را شهید سلیمانی به وجود آورد که همه شاهد عرض ارادت آزادیخواهان جهان به این فرمانده مخلص، شجاع و آرمانی جهان اسلام بودیم.

عاملی ادامه داد: تشییع باشکوه پیکر شهید سلیمانی و یارانش نشان داد که انقلاب اسلامی همچنان زنده و بالنده است و تنها راه نجات ملت‌ها تکیه بر عنصر مقاومت است چرا که همه شکوه و عزت در ایستادگی است و ما هیچ وقت به سمت سازش همراه با ذلت نخواهیم رفت.

وی گفت: همه
کشورهای آزادیخواه می‌دانند که هزینه مقاومت کمتر از سازش است و در ماجرای اخیر دوستان و دشمنان به صراحت فهمیدند که ایجاد کمربند امنیتی برای ایران و سرمایه‌گذاری در این زمینه بی‌خود و بیهوده نبوده است.

امام جمعه اردبیل قدرت موشکی نقطه‌زن ایرانی را بی‌نظیر خواند و اضافه کرد: آنهایی که تلاش می‌کنند تا خدمات سپاه و عظمت آن را زیر سوال ببرند باید این واقعیت را بپذیرند که تحقیرکننده واقعی آمریکا سپاه است و سپاه و نیروهای مسلح این کشور ذره‌ای از اهداف آرمانی خود دست نخواهند کشید.

عاملی افزود: همه کشورهای منطقه به خوبی می‌دانند که سردار سلیمانی داعش را قلع و قمع کرد و امنیت واقعی را برای منطقه رقم زده و این آمریکایی‌ها هستند که هر روز با یک بازی جدید می‌خواهند امنیت منطقه را به هم بزنند.

وی با اشاره به اینکه دشمن مشترک ایران و آذربایجان آمریکاست، گفت: 20 ژانویه به عنوان یک رویداد تاریخی در عظمت حضور آذری‌ها و رهایی از دست رژیم استبداد کمونیستی است.

عاملی بیان کرد: 20 ژانویه کشتار بی‌سابقه‌ای را در آذربایجان به راه انداختند که ما باید به این حقیقت اذعان داشته باشیم کحه دشمن مشترک ایران و آذربایجان آمریکاست و این جنایت به دست آمریکایی‌ها رخ داده است.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • isna.ir
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits