دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۳ تیر ۱۴۰۰ برابر با ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۲ قمری و ۲۴ ژوئن ۲۰۲۱ میلادی
تعطیلی مدارس همدان شنبه
3
پنج شنبه, ۰۵ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۱۵
طی هفته گذشته همدان در تمام روزها با آلودگی هوا مواجه بود اما از آنجا که مدیران دست اندرکار معتقد بودند میزان مراجعه مردم به بیمارستان‌ها افزایش نداشته آن را غیر واقعی می‌دانستند....

تعطیلی مدارس همدان 7 دی

دلگرم: آلودگی هوا در همدان به ۵۰۰ رسید ؟ احتمال تعطیلی مدارس شنبه 7 دی در همدان قوت گرفت ؟

براساس اطلاعات درج شده در سایت کنترل کیفیت هوا، ساعت ۱۷ دیروز چهارشنبه ۴ دی- شاخص آلودگی هوای همدان با PM۱۰ روی عدد ۵۰۰ ایستاد تا یک بار دیگر ضرورت توجه مدیران به سلامت مردم را گوشزد کند.

طی هفته گذشته همدان در تمام روزها با آلودگی هوا مواجه بود اما از آنجا که مدیران دست اندرکار معتقد بودند میزان مراجعه مردم به بیمارستان‌ها افزایش نداشته آن را غیر واقعی می‌دانستند.

در همین راستا اداره کل محیط زیست استان همدان اطلاعیه ای صادر کرد: «به اطلاع همشهریان گرامی در همدان می رساند ایستگاه پایش کیفیت هوای همدان در ساعت ۱۷ عصر به صورت موقت دچار نقص فنی شده و عدد غیرواقعی مبنی بر شرایط خطرناک نشان داده در صورتی که شرایط واقعی، ناسالم برای گروه های حساس و مهمترین آلاینده هوا ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون بوده است.

به گروه‌های حساس از جمله جانبازهای شیمیایی، مادران باردار، سالمندان، کودکان، بیماران قلبی، ریوی و تنفسی توصیه می‌شود حتی‌الامکان فعالیت‌های خود را در خارج از منزل کاهش دهند. همچنین گروه‌های حساس از حضور در خارج از منزل پرهیز کنند.»

آلودگی هوای همدان باعث شده هم اکنون دومین کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوای همدان در محل اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان تشکیل و تصمیمات تازه ای در این زمینه اتخاذ شود.

separator line

تصمیمات و اهم موارد مطرح شده دومین کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوای همدان

علیمردان طالبی، مدیرکل بحران استانداری همدان در این کارگروه در مورد شرایط تعطیلی مدارس در هنگام آلودگی هوا بیان کرد: با اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر پایداری هوا از 96 ساعت قبل و اعلام حفاظت محیط زیست مبنی بر اعلام شاخص آلودگی ناسالم به معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان همدان، به درخواست این معاونت کمیته شرایط ویژه آلودگی هوا تشکیل شده و تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس طبق دستور العمل در شرایط شاخص ناسالم(وضعیت قرمز) صورت می گیرد.

سپس اداره کل آموزش و پرورش استان از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران تعطیلی را اعلام خواهد کرد.

طالبی ادامه داد: توزیع ماسک تنفسی استاندارد در بین کارکنان شهرداری همدان و پلیس راهنمایی و رانندگی آغاز شده است.

وی بیان کرد: معاونت بهداشتی و درمانی استان توصیه های لازم را از طریق تلویزیون های شهری و صدا و سیما در مواقع آلودگی هوا اطلاع رسانی عمومی می کند.

طالبی اضافه کرد: رانندگان وسایل حمل و نقل عمومی شهر همدان درباره ضرورت معاینه فنی و روشن نبودن وسیله نقلیه در هنگام توقف طولانی برای سوار شدن مسافر با کمک سازمان اتوبوسرانی و پلیس راهور توجیه شوند.

سیدعادل عربی، معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان نیز گفت: علت آلودگی هوای همدان در روزهای اخیر ذرات کمتر از 2.5 میکرون بوده که در ساعات 18 تا 21 به علت اوج ترافیک ذرات بالای 10 میکرون موجب آلودگی سنجش شده که نمک پاشی سطح شهر در روزهای برفی و تردد خودروها پس از آب شدن برف ها در این موضوع بی تاثیر نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: شرایط فعلی هوای همدان ناسالم برای گروه های حساس است.

separator line

تعطیلی مدارس همدان شنبه

باقری، مدیرکل هواشناسی استان همدان گفت: شرایط هوا در روزهای پنجشنبه و جمعه 5 و 6 دی ماه نیز پایدار خواهد بود. بنابراین احتمال تعطیلی مدارس همدان روز شنبه بیشتر شده است.

سرهنگ علی فکری، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان نیز بیان کرد: از پنجشنبه 5 دی ماه- نظارت بر معاینه فنی خودروها شدت می گیرد و با وسایل نقلیه دودزای سنگین و سبک برخورد جدی خواهد شد.

وی ادامه داد: نظارت بر معاینه فنی خودروها از طریق سیمفا راهگشا است که در صدد راه اندازی این سامانه در همدان هستیم.

وی تاکید کرد: با اتوبوس های حمل و نقل شهری که قبل از حرکت به صورت درجا روشن می مانند برخورد خواهد شد.

نماینده دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان نیز گفت: به گروه‌های حساس از جمله جانبازهای شیمیایی، مادران باردار، سالمندان، کودکان، بیماران قلبی، ریوی و تنفسی توصیه می‌شود حتی‌الامکان فعالیت‌های خود را در خارج از منزل کاهش دهند همچنین گروه‌های حساس از حضور در خارج از منزل پرهیز کنند.

در صورت اعلام تعطیلی مدارس همدان مراتب از همین طریق اطلاع رسانی خواهد شداین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (3 رای)  
  • منبع
  • isna.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits