دلگرم
امروز: جمعه, ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برابر با ۰۷ ذو القعدة ۱۴۴۲ قمری و ۱۸ ژوئن ۲۰۲۱ میلادی
محبوب‌ ترین اسامی ایرانی در سال ۹۸ کدامند؟
6
دوشنبه, ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۵۲
پر طرفدارترین اسامی دختر و پسر در سال 98 توسط سخنگوی سازمان ثبت احوال اعلام شد .

پرطرفدارترین اسامی سال 98

پرطرفدارترین اسامی سال 98 به تفکیک دختر و پسر اعلام شدند

سیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به اینکه در سه ماه اول سال ۹۸، ۲۹۹ هزار و ۳۷۶ ولادت روی داده است، اظهار کرد: از آغاز سال جاری تاکنون همچون سال گذشته امیرعلی و فاطمه از محبوب‌ترین نام‌های برگزیده برای نوزادان در سال ۹۸ بوده است.

separator line

پرطرفدارترین اسامی پسر در سال 98

محبوب ترین اسامی پسر در سال 98 به ترتیب زیر اعلام شد :

 1. امیرعلی
 2. محمد
 3. علی
 4. امیرحسین
 5. حسین
 6. ابوالفضل
 7. امیرعباس
 8. سامیار
 9. آراد
 10. محمد طا‌ها

  separator line

پرطرفدارترین اسامی دختر در سال 98

محبوب ترین اسامی دختر در سال 98 نیز به ترتیب زیر اعلام شد :

 1. فاطمه
 2. زهرا
 3. حلما
 4. زینب
 5. آوا
 6. مرسانا
 7. یسنا
 8. نازنین زهرا
 9. فاطمه زهرا
 10. باران

سخنگوی سازمان ثبت احوال با بیان اینکه میانگین سن پدر در زمان ولادت فرزند ۳۴ سال است، اظهار کرد: میانگین سن مادر در اولین فرزند ۲۷/۵ سال بوده است.

ابوترابی با اشاره به اینکه در این مدت حدود ۹ هزار ۶۶۱ مورد دو قلوزایی و ۲۷۳ مورد سه قلو زایی داشتیم که بیشتر آن‌ها در تهران با ۳۳ مورد بود؛ افزود: ۱۰ مورد هم ۴ قلوزایی ثبت شده است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال درخصوص آمار ازدواج و طلاق اظهار کرد: همچنین در این مدت ۴۲۶ هزار و ۹۹ ازدواج و ۱۳۲ هزار و ۶۱۸ طلاق در پایگاه سازمان ثبت احوال ثبت شده است.

او با اشاره به اینکه هر سال شاهد افزایش مختصر سن ازدواج هستیم، گفت: میانگین سن مردان در اولین ازدواج ۲۷/۵ سال و بانوان ۲۳/۴ بود.

ابوترابی افزود: همچنین در ۸ ماه گذشته میانگین سن زنان در طلاق ۳۲/۳ و مردان ۳۷/۲ بوده است.

سخنگوی سازمان ثبت احوال در خصوص تغییر نام و نام خانوادگی گفت: ۴۱ هزار و ۳۸ هموطن در خارج و داخل کشور تغییر نام و ۹۹ هزار و ۴۱۸ نفر تغییر نام خانوادگی داده‌اند.

او افزود: همچنین ۱۹ جلسه کمیته مشورتی نام در سال جاری تشکیل دادیم که طی آن ۵۳۶ نام مورد بررسی قرار گرفت و ۴۳۱ نام جدید ثبت شده است.

ابوترابی در خصوص اقدامات انجام شده در بیش از ۲ هزار نقطه پستی و دفاتر پیشخوان گفت: از ابتدای سال برای هزار و ۸۵۲ تبعه غیر ایرانی گواهی ولادت صادر شده است. همچنین در این مدت ۲ هزار و ۵۰ گواهی فوت برای تبعه غیرایرانی صادر شده است.

او در خصوص کارت ملی‌های هوشمند گفت: ۴۵ میلیون و ۴۷۸ هزار و ۴۳۳ نفر کارت‌های هوشمند را دریافت و ۸۸/۸ درصد ثبت نام خود را تکمیل کردند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال با اشاره به وعده چاپخانه دولتی برای تامین ۹ میلیون بدنه کارت ملی هوشمند گفت: از سوی چاپخانه دولتی ۳۲۴ هزار و ۹۸۳ کارت تحویل سازمان ثبت احوال داده شده است و امیدواریم مشکل تامین بدنه کارت ملی هوشمند داخلی هر چه سریع‌تر با محقق شدن این وعده رفع شود

بیشتر بخوانید

فهرستی کامل از اسامی زیبای لری دخترانه به همراه معنی

فهرستی کامل از اسامی زیبای لری پسرانه به همراه معنیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
2.5 از 5 (6 رای)  
 • منبع
 • www.yjc.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits