خودرو‌ی برقی ایرانی تا سال آینده وارد بازار می شود

۱,۲۷۱
۱
۰
دوشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۴۳
مدرس خیابانی گفت: در برخی شرکت‌ها موتور برقی آماده شده و این شرکت‌ها برای تامین خودرو‌های برقی تا یک سال آینده اعلام امادگی کرده‌اند.
خودرو‌ی برقی ایرانی تا سال آینده وارد بازار می شود

خودروی برقی ایرانی

دلگرم : مدرس خیابانی قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی در همایش تقدیر از برترین‌های پژوهش و فناوری اظهار کرد: صنعت بدوت تحقیق و پژوهش معنایی ندارد و نمی‌تواند توسعه پیدا کند؛ پیوند مراکز دانشگاهی از حدود حرف و یک اتاق خارج شده و حالا رنگ و بوی اجرایی به خود گرفته است. تعداد زیادی تفاهمنامه بین بخش‌های پژوهشی و سازمان‌های اجرایی به وجود آمده و این نویدی برای کشور است.

او با اشاره به آسیب شناسی‌های انجام شده گفت: امروز بخش تولید و کار آفرینی وابسته بخش پژوهش و دستاورد‌های جدید کشور است؛ بنا بر بیانات مقام معظم رهبری کشور ما نیازمند ساختار پژوهشی است که تک تک امور کشور را بررسی و رفع کند.

مدرس خیابانی میز‌های تعمیق داخل را فرصتی برای بهبود ارتباط پژوهش و تولید دانست و گفت: علت فاصله ما از علم روز نگاه نامناسب است؛ شتاب تغییرات به قدری زیاد است که نمی‌توان با واردات تولیدات سال گذشته به روز بود. فاصله ما از علم روز یکی از مهم‌ترین دغدعه‌های امروز ما است که در برخی موارد مانع از گسترش تولید و صادرات می‌شود.

قائم مقام وزیر در امور بازرگانی با اشاره بر بهبود ساختار‌های زمینه‌ای گفت: برخی این انتقاد را بر ما وارد می‌کردند که مطرح کردن موضوع خودرو‌های برقی قصد گسترش واردات را داریم اما وزارت صمت موضع ضد واردات خود را حفظ می‌کند. موتور برقی در برخی شرکت‌ها اماده شده و برای تامین خودرو‌های برقی تا یک سال آینده اعلام امادگی کرده‌اند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم