محقق ایرانی در میان برندگان بورسیه رودز

برنده بورسیه رودز کیست
۱,۳۱۴
۰
۰
دوشنبه, ۰۴ آذر ۱۳۹۸ ۱۳:۳۴
سیروس رضا دانشجوی ایرانی الاصل ، متولد سواحل شرقی آمریکا است که با داشتن 2 سال سن موفق به دریافت بورسیه رودز شده است ....
برنده بورسیه رودز کیست

سیروس رضا برنده بورسیه رودز

دلگرم: "سیروس رضا" محقق ارشد دانشگاه "استنفورد" در لیست برندگان بورسیه "رودز"، یکی از برترین و قدیمی‌ترین بورسیه‌های تحصیلی جهان قرار گرفت.

این دانشجوی ایرانی‌تبار 20 ساله است ، در سواحل شرقی آمریکا به دنیا آمده و بزرگ شده و پس از آن به شهر فربنکس در آلاسکا رفته است.

وی در حال حاضر در دو رشته "مطالعات کلاسیک" و "ریاضیات" تحصیل می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از استنفورد نیوز، نام "سیروس رضا" محقق ایرانی دانشگاه استنفورد در میان نام ۳۲ فردی قرار گرفت که از آمریکا موفق به کسب بورسیه "رودز" شدند.

بورسیه رودز چیست ؟

با کسب این بورسیه این دانشجویان می‌توانند برای تحصیلات تکمیلی به دانشگاه "آکسفورد" در انگلیس راه یابند و در رشته انتخابی خود ادامه تحصیل دهند.

بورسیه "رودز" از جوایز بین‌المللی تحصیلات تکمیلی برای تحصیل در دانشگاه آکسفورد است، از سال ۱۹۰۲ ایجاد شده و دانشگاه "آکسفورد" تمام هزینه تحصیل دانشجویان را به مدت دو تا سه سال تقبل می‌کند.

بورسیه تحصیلی "رودز" یکی از معتبرترین جوایز دانشگاهی برای دانشجویان است که هر ساله صدها دانشجوی برتر را جذب می‌کند.

معیارهای این بورسیه برای انتخاب افراد بر اساس پیشرفت تحصیلی و موفقیت‌های آکادمیک دانشجویان، توانایی مدیریتی، درستی رفتار، تعهد و ویژگی‌های دیگر شخصیتی آن‌ها است.

سیروس رضا که ۲۰ سال دارد، در رابطه با این موفقیت بزرگ اظهار کرد، کسب این بورسیه و قرار گرفتن در لیست برندگان نهایی یک افتخار بزرگ بود و من نمی‌توانم احساس قدرانی خود را بیان کنم.

در مجموع ۳۲ نفر از سراسر آمریکا موفق به کسب این بورسیه شده‌اند که سیروس رضا یکی از آن‌هاست.

سیروس رضا پس از تکمیل تحصیلات خود در دانشگاه استنفورد در بهار آتی، به آکسفورد خواهد رفت تا در رشته دکتری فلسفه در مطالعات شرقی تحصیلات خود را ادامه دهد.

سیروس رضا معتقد است شرق‌شناسی به گسترش درک وی در مورد خاورمیانه به ویژه منطقه کردستان کمک خواهد کرد.

تابستان گذشته سیروس رضا با سفر به این منطقه، با پیامدهای ناشی از جنگ و درگیری در عراق بر اقلیت‌های قومی و زنان بیشتر آشنا شد.

وی امیدوار است تحصیل در آکسفورد به روشن شدن مسائل حاد که اغلب، مردم محروم را تحت تاثیر قرار می‌دهد، کمک کند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم