alexametrics
دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ برابر با ۱۹ رجب ۱۴۴۲ قمری و ۰۳ مارس ۲۰۲۱ میلادی
توضیح دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره سوزاندن اجساد حیوانات
1
دوشنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ۰۰:۲۹
در پی انتشار خبری مبنی بر سوزاندن اجساد حیوانات آزمایشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی تهران و اعتراض ساکنین این منطقه به بوی نامطبوع ناشی از سوزاندن این اجساد، مسئول هدایت کننده پروژه سوزاندن حیوانات آزمایشگاهی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران ضمن تایید…

توضیح دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره سوزاندن اجساد حیوانات آزمایشگاهی

در پی انتشار خبری مبنی بر سوزاندن اجساد حیوانات آزمایشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی تهران و اعتراض ساکنین این منطقه به بوی نامطبوع ناشی از سوزاندن این اجساد، مسئول هدایت کننده پروژه سوزاندن حیوانات آزمایشگاهی دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران ضمن تایید این خبر، با تاکید بر اینکه این اجساد در کوره‌ای که به آخرین تکنولوژی روز مجهز است سوزانده می‌شوند، گفت: اقدام دانشگاه در سوزاندن اجساد حیوانات آزمایشگاهی کاملا مطابق استانداردهای روز دنیا انجام می‌گیرد و سازمان محیط زیست نیز استاندارد بودن آن را تایید کرده است.

دکتر فردین عمیدی در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به بیان توضیحاتی درباره سوزاندن اجساد حیوانات آزمایشگاهی در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران پرداخت و اظهار کرد: اجساد حیوانات آزمایشگاهی تا قبل از سال 89 در کل پردیس دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشکده علوم و سایر دانشکده‌ها در تفکیک‌ها بین زباله‌ها ریخته می‌شد و یا این که این اجساد را در چاهی که حفر کرده بودند قرار می‌دادند.

وی در ادامه تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران از سال 89 کوره‌ای که توسط یک شرکت آمریکایی بر اساس آخرین تکنولوژی روز ساخته شده بود را خریداری کرد و از این سال به بعد اجساد تمامی حیوانات در پردیس و حتی دانشکده‌های دیگر در این کوره سوزانده می‌شوند.

اغلب این اجساد متعلق به حیوانات کوچک نظیر موش می‌باشند که با قرار گرفتن در داخل کوره به پودر تبدیل می‌شوند.

معاون اداری و مالی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: کوره سوزاندن اجساد در هر هفته نیم ساعت روش می‌شود و این حفره می‌تواند 50 کیلو جسد حیوانات را به 300 گرم خاکستر تبدیل کند.

دکتر عمیدی تاکید کرد:‌ کارشناسان محیط زیست استاندارد بودن این حفره را تایید کرده‌اند و ما هم روز گذشته جلسه‌ای را با مسئولان شهرداری تهران برگزار کردیم و به آنها اعلام نمودیم اگر روش بهتری برای سوزاندن اجساد هست خود شهرداری این موضوع را بر عهده بگیرد که البته آنها اعلام کردند که در این زمینه دخالت نمی‌کنند.

ضمن اینکه همانطور که عنوان شد این کوره آلودگی محیط زیستی ایجاد نمی‌کند و با توجه به اینکه حیوانات آزمایشگاهی سمی هستند اگر در کوره سوزانده نشوند یا باید داخل بسته بندی‌هایی در جوی‌های اطراف انداخته شوند و یا اینکه در اطراف تهران یا ورامین که باغات سبزیجات وجود دارد، رها شوند.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی تهران تنها دانشگاهی در کشور است که کوره استانداردی برای سوزاندن اجساد حیوانات آزمایشگاهی را دارد.

ضمن اینکه این امکانات در سایر دانشگاه‌های دنیا نیز به کار گرفته می‌شود. بنابراین اگر اعتراضی در این زمینه وجود دارد ما نیز باید سوزاندن این لاشه‌ها را رها کرده و آنها را در فاضلاب و یا در بسته بندی‌هایی معمولی و جلوی ساختمان دانشکده قرار دهیم.

این مسئول هدایت کننده جمع‌آوری حیوانات آزمایشگاهی دانشکده علوم پزشکی تاکید کرد: سازمان انرژی اتمی نیز از دانشکده ما درخواست نموده که اجساد حیوانات آزمایشگاهی این سازمان نیز در این کوره سوزانده شود که البته دانشکده از پذیرفتن این پیشنهاد خودداری کرد.

وی در پایان تاکید کرد: متاسفانه در رسانه‌ها این خبر با عنوان "سوزاندن اجساد در دانشگاه علوم پزشکی تهران" منتشر شده است. در صورتی‌که این نوعی شیطنت رسانه‌ای به شمار می‌رود و دانشگاه حق پیگیری حقوقی این موضوع را برای خود محفوظ می‌داند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • isna.ir
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits