مرخصی ۹ ماهه زایمان برای زنان کارمند اجباری شد

اجباری شدن ۹ ماه مرخصی زایمان در ادارات دولتی و بخش خصوصی
۱,۷۱۶
۰
۰
پنج شنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۲۰
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ضمن اعلام اجرای مصوبه اجباری شدن مرخصی زایمان 9 ماهه زنان کارمند اعلام کرد که کلیه ادارات دولتی و کارفرمایان در بخش های خصوصی موظف به انجام این طرح هستند...
 اجباری شدن ۹ ماه مرخصی زایمان در ادارات دولتی و بخش خصوصی

مرخصی زایمان 9 ماهه اجباری شد

دلگرم : معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: اجرای مصوبه ۹ ماه مرخصی زایمان اجباری است و تمام کارفرماها موظف به عمل به آن هستند

معصومه ابتکار در خصوص اجرای ۹ ماه مرخصی زایمان زنان در ادارات دولتی و بخش خصوصی افزود: اجرای این مصوبه اجباری است و تمام کارفرماها موظف به عمل به آن هستند اما متاسفانه در برخی موارد شاهد عدم انجام آن به ویژه در بخش خصوصی هستیم.

ابتکار از تعیین اعتبار برای این مصوبه در دولت خبر داد و افزود: اعتبار اجرایی شدن مصوبه ۹ ماه مرخصی زایمان زنان شاغل در دولت درنظرگرفته شده است و به زودی نیز تصویب خواهد شد.

مرخصی 9 ماهه زایمان در شرکت های خصوصی

وی تصریح کرد: یک رای وحدت رویه نیز برای عملیاتی شدن این مصوبه داده شده و با به جریان افتادن آن، این مصوبه برای تمامی دستگاه های کشور و بخش خصوصی لازم اجرا می شود.

معاون امور زنان و خانواده افزود: در صورتی که هر یک از دستگاه های خصوصی این مصوبه را اجرا نمی‌کنند، بانوان باید نسبت به آن شکایت کرده و حق خود را از کارفرما بگیرند. قانون در این زمینه بسیار خوب است اما متاسفانه در برخی موارد شاهد عدم اجرای آن هستیم.

ابتکار در خصوص قانون تسهیل ازدواج نیز اظهار داشت: مشکل اصلی در اجرای این قانون عدم تامین بودجه است. تقاضای ما تامین بودجه و اجرای آن به منظور رفع موانع ازدواج جوانان است.

وی درباره عملکرد معاونت زنان به عنوان نهاد متولی حوزه خانواده، برای اجرای این قانون، بیان کرد: متولی اصلی پیگیری این قانون وزارت ورزش و جوانان است و معاونت زنان وظیفه ای در این باره ندارد؛ امیدواریم تلاش های وزارت ورزش برای اجرا شدن این قانون نتیجه دهد.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم