تغییر ساعت اول مهر ماه امسال چه زمانی است ؟

تغییر ساعت اول مهر ماه 98
۳,۳۸۶
۵
۰
پنج شنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۰۹:۱۰
در ایران هر ساله ابتدای سال نو و ابتدای سال تحصیلی ساعت ها تغییر خواهند کرد . ساعت رسمی کشور برای مهرماه امسال نیز یک ساعت به عقب کشیده خواهد شد...
تغییر ساعت اول مهر ماه 98

زمان تغییر ساعت اول مهر ماه 98

دلگرم: ساعت رسمی کشور در تاریخ 30 شهریور ساعت ۲۴ یک ساعت به عقب برگردانده می‌ شود.

بر اساس قانون تغییر ساعت رسمی کشور مصوب ۱۳۸۶ مجلس شورای اسلامی ساعت رسمی کشور در تاریخ 30 شهریور ساعت ۲۴ یک ساعت به عقب برگردانده می‌ شود.

ساعت رسمی کشور هرسال در ساعت ٢٤ روز اول فروردین ماه یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت ٢٤ روز سی ام شهریورماه به حال سابق برگردانده می‌ شود.

قانون تغییر ساعت رسمی کشور مهرماه سال ۱۳۸۶، پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی به تائید شورای نگهبان رسید و پس از آن برای اجرا به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری ابلاغ شد.

این قانون از نظر بسیاری هم معایب و هم مزایایی دارد . به دلیل بهره‌برداری از زمان پس از ساعات کاری، افزوده شدن طول روز پیش از عصر به سود خرده‌فروش‌ها، مسابقات ورزشی و دیگر فعالیت‌ها می‌باشد.

اما می‌تواند برای برنامه‌های سرگرمی و دیگر برنامه‌های مرتبط مشکل ایجاد کند. در حالی که هدف ابتدایی تغییر ساعت تابستانی کاستن مصرف انرژی در ساعات اوج مصرف و کاهش استفاده از لامپ رشته‌ای بوده‌است اما شیوه‌های گرمایش و سرمایش مدرن تا حدود زیادی متفاوت است و به همین دلیل تحقیق در مورد چگونگی تأثیر این شیوه بر مصرف انرژی اغلب محدود و متناقض است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(5 امتیاز , میانگین: 4.4 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم