دستگیری زوج فرانسوی به جرم قاچاق خاک ایتالیا !

زوج فرانسوی به جرم برداشتن ماسه از ساحل دریا بازداشت شدند
۱,۹۹۱
۰
۰
چهارشنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۷:۰۸
زوج توریست فرانسوی به جرم دزدیدن چهل کیلو شن و ماسه از سواحل "ساردینیا" در کشور ایتالیا دستگیر شدند. در ایتالیا، سالانه هزاران کیلو شن، ماسه و صدف توسط توریست ها به بیرون از این کشور برده می شود.
زوج فرانسوی به جرم برداشتن ماسه از ساحل دریا بازداشت شدند

زوج فرانسوی به جرم برداشتن ماسه از ساحل دریا بازداشت شدند

یک زوج فرانسوی که می خواستند ماسه سفید سواحل ایتالیا را به عنوان سوغات به خانه خود ببرند در حال خروج از این کشور به جرم غارت اموال عمومی بازداشت شدند.

به گزارش روزنامه ایتالیایی "کوریرا دلا سرا"، این زوج حدود ۴۰ کیلوگرم ماسه سفید را از ساحل "َشیا"( Chia) در جنوب جزیره ساردنیا (Sardegna) جمع آوری کرده بودند که روز پنجشنبه در حال خروج از ایتالیا به مقصد فرانسه توسط گارد مالی، گمرک و پلیس مالی ایتالیا دستگیر شدند.

گمان می رفت که این شی سفید مواد مخدر است که مشخص شد ماسه سفید جزایر ساردینیاست. این زوج فرانسوی در حال آماده شدن برای سفر به تولون بودند که در صندوق عقب خودروی آنها ۴۰کیلوگرم ماسه سفید کشف شد.

این میزان ماسه در ۱۴ بطری پلاستیکی جمع آوری شده بود و گردشگران فرانسوی نمی دانستند آنچه آنها به عنوان سوغات با خود می برند، در واقع سرقت اموال عمومی محسوب می شود.

دستکم بین ۱ تا ۶ سال حبس در انتظار متخلفان است. در واقع ماسه یک کالای عمومی محسوب می شوند و آوردن آن به خانه ممنوع است.

با این حال برای گردشگران غیر معمول نیست که کیسه های خود را از ماسه سفید این جزیره پر کنند.

این روزنامه ایتالیایی می نویسد که شن و ماسه، مانند سنگریزه ها و دیگر پوسته های ساحلی مانند صدف های ساردینیا ، به عنوان موضوع تجارت غیرقانونی در حال گسترش است.

در ایتالیا, سالانه هزاران کیلو شن، ماسه و صدف توسط توریست ها به بیرون از این کشور برده می شود که دولت برای جلوگیری از این کار ناپسندیده، جریمه های سنگینی را در نظر گرفته است. این جریمه ها می تواند به پرداخت دو هزار و هفتصد و پنجاه پوند و یا حتی تحمل شش سال زندان برای فرد خاطی بیانجامد.

غارت جمع آوری شده در سواحل سپس در اینترنت به حراج گذاشته می شود. ساردنیا جزیره‌ای است در غرب ایتالیا و دریای مدیترانه که نام آن را در فارسی، بر پایه تلفظ فرانسوی ساردنی هم نوشته می شود.

این جزیره همراه با جزایر کوچک اطراف، ناحیه ساردنیا را تشکیل می‌دهد. ساردنیا پس از سیسیل بزرگ‌ترین جزیره مدیترانه به‌شمار می‌آید؛ طول آن ۲۷۰ و عرض آن ۱۲۰ کیلومتر است.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم