دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۹ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۱۳ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
فیس‌ آپ کودک گمشده را پس از 18 سال پیدا کرد+ عکس
1
1.1K
سه شنبه, ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ ۱۸:۱۲
با وجود این که طی روز‌های اخیر بسیاری از مقالات به مضرات Face App پرداخته اند به نظر می‌رسد این اپلیکیشن گاهی بسیار مفید است...

فیس آپ به پیدا شدن یک کودک کمک کرد

دلگرم : Face App موفق شد که یک مرد جوان امروز که حدود دو دهه پیش وقتی کودکی نوپا بود، مفقود شده بود را دوباره پیدا کند.

این اتفاق در شرایطی افتاد که نیرو‌های پلیس از اپلیکیشن Face App به عنوان آخرین راه استفاده کردند. درواقع نیرو‌های پلیس با بازگشایی برخی پرونده‌های قدیمی سعی کردند راهی برای یافتن مفقودین پیدا کنند و در نتیجه بین فعالیت‌های خود به این پرونده و مورد مفقودی رسیدند.

با همین روش نیز یو وایفنگ ۲۱ ساله پیدا شد و در یک کنفرانس مطبوعاتی پدر و مادرش را برای اولین بار دید. شاید نه یو وایفنگ و نه والدینش باور می‌کردند که روزی دوباره یکدیگر را پیدا کنند.

البته جالب است بدانید که اپلیکیشن استفاده شده توسط پلیس چین دقیقا Face App نیست بلکه یک کپی چینی از این اپلیکیشن است که توسط شرکت تکنولوژی و خدمات فناوری چینی Tencent طراحی شده است.

محققان پایگاه پلیس ناحیه‌ای شنژن دراستان گوانگدونگ در جنوب چین موفق شدند با تکنولوژی تشخیص چهره دقیق‌ترین چهره مشابه با کودک گمشده را طراحی کنند. این نرم افزار تقریبا به مدت دو ماه تلاش کرده و حدود صد مورد مشابه با کودک گمشده را نیز شناسایی کرده است.

نکته عجیب در مورد این پرونده عدم اطلاع وایفنگ از ربوده شدن است. درواقع هنگامی که پلیس او را یافته بود، اعلام کرده بود که هرگز گم نشده بود، ولی آزمایش ژنتیک تایید کرد که او با والدین بیولوژیک خود مطابقت دارد. "

فیس‌ آپ کودک گمشده را پس از ۱۸ سال پیدا کرد+ عکس

وایفنگ در تاریخ ۶ می ۲۰۰۱ زمانی که بیرون از محل کار پدرش که کارگر ساختمانی بود، بازی می‌کرد، ربوده شد. پدرش وایفنگ در این خصوص می‌گوید: "ما مدت‌ها جستجو کردیم، اما تکنولوژی در آن زمان تا این حد پیشرفته نبود. ما فیلم‌های نظارتی را بررسی کردیم، اما تعداد زیادی از مردم به داخل و خارج از منطقه وارد شدند و عملا پسر من ناپدید شده بود. "

separator line

بیشتر بخوانید

عواقب احتمالی استفاده از نرم افزار فیس آپ چیست ؟

حضور فعال سلبریتی ها در چالش پیری + فیلم و تصاویر دیدنیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • parsine.com
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter