هشدارهایی برای داشتن یک سیزده بدر بی خطر

۱,۹۹۰
۱
۰
دوشنبه, ۱۲ فروردين ۱۳۹۸ ۱۰:۳۲
معاون پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نکات لازم را برای داشتن یک سیزده بدر سالم و بی خطر به مردم گوشزد کرد
هشدارهایی برای داشتن یک سیزده بدر بی خطر

هشدارها و نکات سیزده بدری

دلگرم : معاون پیشگیری سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران هشدارها و نکاتی را برای برگزاری سیزده بدر سالم ارائه کرد.

محمود قدیری در گفت و گو با ایسنا در این باره اظهار کرد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همواره توصیه می‌کند که

  1. شهروندان از افروختن آتش در محل‌هایی مثل پارک، باغ و… خودداری و از محل‌های مخصوصی که می‌توان در آن‌ها غذا طبخ کرد استفاده کنند.
  2. شهروندان باید از قرار دادن کپسول گاز یک کیلویی یا پیک نیکی و گالن‌های حاوی مواد سریع‌الاشتعال مثل بنزین و نفت در صندوق عقب خودرو پرهیز کنند چون قرار دادن این وسایل در صندوق عقب خودروها موجب انفجار آن‌ها هنگام تصادفات می‌شود و صدمات جبران ناپذیری را در پی دارد.
  3. هنگامی که برای صرف غذا یا گذراندن یک روز تعطیل به طبیعت می‌روید ته سیگار روشن، چوب نیمه سوخته و زغال‌های نیمه سوخته را در طبیعت رها نکنید و زغال‌ها و چوب‌های نیمه سوخته را زیر خاک دفن کنید.
  4. از روشن کردن آتش زیر دکل‌ها و سیم‌های برق خودداری کنید زیرا این کار می‌تواند حادثه جبران ناپذیری را ایجاد کند.
  5. در صورت برپا کردن چادرها در مناطق تفریحی و پارک‌های جنگلی، محل استقرار باید در محلی در نظر گرفته شود که دورتر از محل طبخ غذا باشد تا در صورت وقوع آتش‌سوزی محل استقرار شما از آتش‌سوزی در امان بماند. همچنین محل طبخ غذا را طوری در نظر بگیرید که کودکان به آن محل دسترسی نداشته باشند.
  6. شهروندان باید شعاع پنج متری خود را از شاخه و برگ‌ها پاکسازی کنند چرا که ممکن است شاخه و برگ‌ها در اثر کوچک‌ترین حرارت و جرقه‌ای دچار آتش‌سوزی شوند.
  7. برخی از شهروندان روز طبیعت را در کناره رودخانه‌ها می‌روند، این افراد باید دقت داشته باشند تا از جریان شدید آب فاصله گرفته و نظارت بیشتری بر کودکان داشته باشند.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 2.0 از 5)  
  • برچسب ها:
  • نکات سیزده بدر
  • سیزده بدر سالم

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter